• Naše nové átrium podporuje rozum!

• 19.12.2019 13:47
      • Vďaka spoločnej finančnej podpore z  Bratislavského kraja, rodičovského združenia Železnička a sponzorských darov sa nám podarilo zabezpečiť v školskom átriu vytvorenie relaxačno-stimulačnej zóny, kde môžu žiaci kráčať po senzorickom chodníku a stimulovať tak svoje chodidlá, rovnováhu a nervový systém. Na trampolíne môžu stimulovať exekutívne funkcie mozgu, vďaka čomu sa im bude lepšie premýšľať a viac si zapamätajú napríklad aj to, čo si napíšu na vonkajšiu tabuľu. Skokanky a skokani nielen na švihadlách majú možnosť skákať na bezpečnej dopadovej ploche, ktorú môžu deti využiť aj na rôzne hry, typu panák, škôlka, piškvorky či živý šach. Kamenná mozaika je spoločným dielom celej školy, každý by si mal nájsť svoj vlastnoručne vytvorený kameň, po ktorom sa môžu aj prechádzať. Ďakujeme každému, kto sa zapojil :
         - deviatakom, ktorí pomáhali s prenosom tony a pol kamenia,
        - všetkým, čo pomáhali kamene kategorizovať podľa farieb,
        - pani učiteľkám za ochotu tvoriť s deťmi,
        - pani vychovávateľkám za organizáciu a spoluprácu s rodičmi počas tvorivých dielničiek
        - žiakom sa krásne výtvory a trpezlivosť
        - všetkým, čo pomáhali kamene umiestňovať do betónu:-)

• vonkajšiu trampolínu - skákanie na trampolíne stimuluje exekutívne funkcie mozgu, pomáha zbaviť sa stresu a odbúrať agresivitu,
        bezpečnú dopadovú plochu na viacerých miestach - nielen pre trampolínu, ale aj pre rope-skipping či rôzne hry na skákanie vonku (škôlka, piškôrky, panák),
        - senzorický chodník s rôznymi povrchmi (drevo, kameň, umelá tráva, polienka) stimulujúci nervový systém v prípade, že sa po ňom kráča bosými nohami, pôsobiaci ako prevencia plochých nôh
        - vonkajšiu tabuľu, efektívnu pri vonkajšej výučbe v teplých mesiacoh, ale aj pri popoludňajších hrách detí v ŠKD
        - kamene a farby, vďaka ktorým sme všetci spoločne vytvorili obraz, mozaiku z kameňov - každý žiak si vytvoril vlastný kameň a ten je v mozaike zakomponovaný. Mozaika je taktiež súčasťou senzorického chodníka pre bosonožcov, nakoľko poskytuje nerovný povrch.
        - bylinky, stromy a prírodniny do bylinkovej záhradky
        - trávny koberec na nerovnú plochu - na jar sa dokončí posledná oblasť átria, predstavujúca kopcovitý terén medzi stromami, na ktorom budú žiaci môcť hrať dobrodružné hry, skrývať sa za kopce, čím si rozvinú logické a strategické myslenie, koordinačné zručnosti, hrubú motoriku ako takú a rovnováhu