• Učíme sa na diaľku

• Dnešná situácia s koronavírusom nám priniesla nečakané komplikácie vo vyučovaní. Musíme však skonštatovať, že sme sa spojili a vzdelávanie pokračuje! Ďakujeme všetkým  rodičom, ktorí sú nám nápomocní v týchto náročných časoch a učia sa s deťmi poctivo a trpezlivo. Fotky a videá, ktoré nám posielate, sú toho dôkazom.

V zdravom tele zdravý duch.

technicky správne prevedené kľuky

hneď z postielky na brušáky :)))

• Upozornenie

• Vážení rodičia,

prosíme vás, aby ste  priebežne sledovali informácie na webovom sídle školy a v aplikácii Edupage a to z nasledovných dôvodov:

* informácie o domácom vzdelávaní žiakov;

* možná úprava termínu začiatku vyučovania.

V čase prerušeného vyučovania v škole dostávajú žiaci (od učiteľov) postupne  úlohy z rôznych predmetov, najmä cez Edu page. Je dôležité, aby ste ich Vy a  Vaše deti sledovali a  následne aj riešili.

Úlohy sú určené pre žiakov na individuálne štúdium. V prípade, že niečomu nerozumejú alebo im nie je niečo jasné, nech kontaktujú svojho vyučujúceho e-mailom, príp. cez odkaz na edupage.

Odporúčame zdržiavať sa v domácom prostredí a dopoludnia venovať čas štúdiu. Prácu na individuálne štúdium zadávajú učitelia každý deň do 16-tej hodiny. Prosíme vás, aby žiaci úlohy vypracovávali priebežne a nenechávali si vypracovanie na poslednú chvíľu.

Zároveň NEODPORÚČAME stretávanie sa  v nákupných centrách alebo sa inak „zgrupovať“, zhromažďovať, realizovať návštevy, ... Je možné absolvovať prechádzky v prírode.

Z dôvodu zvýšených bezpečnostných opatrení, ktoré prijala mestská časť sme uzatvorili aj školský areál. https://www.vrakuna.sk/2020/03/12/mimoriadne-bezpecnostne-opatrenia-ku-koronavirusu/

Vyzývame všetkých zákonných zástupcov, aby informovali svojich triednych učiteľov o cestovateľskej anamnéze (od jarných prázdnin), ak tak zatiaľ neurobili.

S úctou

Mgr. Andrea Macháčová

• !!! MIMORIADNE  NARIADENIE !!!

• Na základe rozhodnutia mestskej časti- Bratislava Vrakuňa -zriaďovateľa školy

ZŠ Železničná 14,  sa

od zajtra 10.3.2020 do 16.3.2020

prerušuje vyučovanie v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou.

Prosíme, aby ste v tejto súvislosti sledovali aktuálne dianie a webovú stránku našej školy, na ktorej budú aktualizované všetky informácie. Zadania úloh pre žiakov budú vyučujúci zasielať, prostredníctvom Edupage

Vedenie školy

Postup pri vybavovaní ošetrovného a nemocenského pre koronavírus – bez návštevy lekára a SP

Oznamujeme zákonným zástupcov žiakov, že mestská časť Bratislava - Vrakuňa prijala nasledovné rozhodnutie.

Úhrady režijných nákladov a poplatkov za ŠKD za dni zatvorenia škôl počas preventívnych opatrení pred koronavírusom, budú zohľadnené rodičom detí a žiakov v úhradách v nasledujúcom mesiaci a to nasledovne:

–     poplatok za režijné náklady pre ZŠ je 7,50, €

- poplatok za ŠKD je 15, €

• Živé človeče

• Keďže nám dnes neprialo počasie a nemohli sme ísť na dvor, zahrali si oddelenia II. ročníkov v ŠKD Živé človeče. Občas  deti prežívali napätie z hry, ale hlavne sa všetci dobre zabavili.

• Karneval u tretiakov.

• "Tretiaci mali karneval,

masku si každý nachystal.

Rôzne hry a súťaže -

šikovnosť sa ukáže.

Za odmenu pukance, sladkosti.

Bolo to v triede radosti!"