• RŠ pracuje podľa Štatútu RŠ ako iniciatívny a poradný samosprávny orgán, ktorý presadzuje záujmy miestnej samosprávy a záujmy rodičov, pedagogických a nepedagogických zamestnancov školy a žiakov v oblasti výchovy a vzdelávania. RŠ plní aj funkciu verejnej kontroly práce vedúcich zamestnancov školy a vyjadruje sa ku všetkým závažným skutočnostiam, ktoré súvisia s prácou školy. V súlade so zákonom NR SRČ. 596/2003 Z.z o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v znení neskorších predpisov a v zmysle vyhlášky MŠ SR č. 219/2004 Z.z, ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov šk. samosprávy bola zvolená 11-členná Rada školy (z toho 4 zástupcovia sú delegovaní MZ Vrakuňa):

Rút Greizingerová, predsedkyňa RŠ, zástupca rodičov

Mgr. Zuzana Štefanec, PhD. podpredsedkyňa RŠ, zástupca pedagogických zamestnancov

Mgr. Jana Benedikovičová, zástupca rodičov

Mária Bestenreinerová, zástupca rodičov