• Návod ako sa prihlásiť:

• Všetky služby Microsoft vyžadujú meno a heslo, ktoré sú len pre tieto služby. Bez tohto hesla nemôžete služby využívať. Každý žiak má vygenerované prihlasovacie meno, ktoré vyzerá ako emailová adresa v tvare meno.priezvisko@zelba.sk, vygenerované počiatočné heslo každý obdŕžal od svojho tr. učiteľa.

1. Otvorte si stránku www.outlook.com

2. Kliknite na "Prihlásiť sa".

3. Zadajte svoje prihlasovacie meno a následne počiatočné heslo.

4. Zmeňte si heslo

Keďže ide o prvé prihlásenie, systém vás vyzve, aby ste si zmenili heslo. V prvom riadku je potrebné zadať pôvodné heslo. V druhom riadku je potrebné zadať nové heslo. V treťom riadku treba zopakovať nové heslo.

Heslo nesmie obsahovať krstné meno, vaše priezvisko, váš email, vaše iniciály, staré heslo, názov musí byť aspoň 8 znakov dlhé a musí obsahovať minimáne 3 z týchto kritérií:

• aspoň jedno veľké písmeno (A-Z)

• aspoň jedno malé písmeno (a-z)

• aspoň jedno číslo (0-9)

• aspoň jeden špeciálny znak (~`!@#$%^&*()+=_-{}[]\|:;”’?/<>,.)

Heslo si je potrebné zapamätať, príp. zapísať, nakoľko s ním budete pracovať nielen doma, ale aj v škole!

5. Zostať prihlásený

Ak ste na súkromnom počítači, môžete zvoliť voľbu ÁNO – zostať prihlásný, aby ste sa nabudúce už nemuseli prihlasovať. Na školskom počítačí voľbu NIE.

6. Hotovo

Prihlásili ste sa do prostredia Office365 odkiaľ môžete súšťať online aplikácie ako Word, Excel a pod.