• Ako funguje Bellhop?

• Vyzdvihnutie žiakov z ŠKD uskutočníte priložením čipov, ktoré vlastníte, na terminál, ktorý je umiestnený v rodičovskej miestnosti, vedľa telefónu.

Po priložení čipu sa vám môže zobraziť nasledovné hlásenie:

• Ve škole – toto hlásenie znamená, že p. vychovávateľke v triede oznámi systém, že pre žiaka/žiačku niekto prišiel a pustí ho/ju automaticky z triedy ku hlavnému vchodu. Priložením čipu tento úkon uskutočníte automaticky. Samozrejme, kým žiak/žiačka odíde z triedy, prezuje sa a pod., tak je potrebné rešpektovať tento čas cca 10 – 15 minút. V prípade, že čip priložíte opakovane a zobrazí sa hlásenie, že žiaka už nie je možné vyzdvihnúť, resp. že nie je v škole, tak to znamená, že p. vychovávateľka už žiaka/žiačku pustila a dieťa je na ceste.

• Obed- toto hlásenie sa zobrazí, ak je dané oddelenie práve na obede v jedálni a nie je možné v tomto čase dieťa vyzdvihnúť. Počas tohto hlásenia systém neeviduje vašu požiadavku a preto je potrebné opakovane, po čase, skúsiť priložiť čip, pokým vašu požiadavku systém neprijme, ako požiadavku Ve škole, kedy sa už deti vrátili z obeda a p. vychovávateľka požiadavku registruje.

• Ihrisko- ovál- toto hlásenie sa zobrazí, keď sú deti vonku, na ihrisku, okolo bežeckej dráhy. Vtedy je potrebné si ísť dieťa vyzdvihnúť fyzicky, od p. vychovávateľky z ihriska.

• Školská akcia- v tomto prípade sú deti mimo triedu a je potrebné taktiež počkať, kým nebudú späť v triede. Môže ísť napr. o divadielko, súťaž a pod., ale v tomto prípade p. vychovávateľky upozorňujú rodičov vopred, že v akom čase sa akcia bude konať.

• Ekoučebňa- toto hlásenie sa zobrazí, keď sú deti na vonku, v ekozáhradke, ktorá sa nachádza vedľa školy, vedľa traktu B. Vtedy je potrebné si ísť dieťa vyzdvihnúť fyzicky, od p. vychovávateľky z ihriska.

• Pri vyzdvihovaní detí z ŠKD, v prípade súrodencov, je potrebné priložiť na terminál čipy pre každého súrodenca zvlášť. Nie je možné poslať oboch súrodencov na jeden čip.

• Zároveň dávame do pozornosti skutočnosť, že žiaci sa majú možnosť odstravovať v školskej jedálni do 14:00 hod. Preto vás v tomto čase žiadame o zhovievavosť pri vyzdvihovaní detí a rešpektovanie tohto času, ktorý je vyhradený na obed. V čase do 14:00 negarantujeme to, že deti sú v triede a je možné ich ihneď vyzdvihnúť.

• Ak nečakane nastane situácia, kedy by bol ohlásený výpadok internetu, či elektriny a pod., tak vyzdvihovanie bude prebiehať cez telefón, kde v rodičovskej miestnosti bude umiestnený oznam s pokynmi.

• V prípade nahlásenie straty čipu, či žiadanku o vydanie nového čipu vybavíte emailom na: lubica.vankova@zelba.sk; cena nového čipu, či čipu naviac sú 4 €/ks