• Novinky

      • Víkend so švihadlom

      • Tento víkend 27.-28.10.2018 máme pre vás pripravený jedinečný workshop o skákaní, kde sa deti naučia veľa nových trikov a môžu aj na vlastné oči vidieť skákať ozajstné hviezdy. Prídu školitelia aj zo zahraničia, takže by som naozaj veľmi odporučila tento workshop pre vaše deti, ktoré práve so skákaním začali, alebo sa rozhodujú či začnú.Samozrejme aj rodičia sú vítaní a môžete si to prísť vyskúšať.

       Poplatok je 15 € / dieťa za 2 dni.

       Deťom treba zbaliť jedlo a pitie. 

       Začiatok od 9.00 hod do cca 17.00 hod.

       Obedná prestávka bude od 12.30 do 14.00 hod , takže deti , ktoré bývajú v okolí školy sa môžu ísť domov naobedovať.Počas celého dňa budú prebiehať rôzne aktivity pre deti nie len skákanie , ale gymnastika, rôzne hry a deti strávia príjemný víkend s úžasnými lektormi .

      • Imatrikulácia prvákov

      • Pozývame rodičov na imatrikuláciu prvákov dňa 24.10.2018.
       1.A,1.C po prvej vyučovacej hodine a 1.B, 1.D po druhej vyučovacej hodine.
       Slávnosť sa uskutoční v jedálni.

      • Jeseň plná športových aktivít

      • Športové súťaže nás neminuli ani tento týždeň a našu úspešnú cestu sme začali v utorok 16. 10. na domácej pôde, keď sa u nás organizoval tradičný malý futbal mladších žiakov - školský pohár slovenskej sporiteľne. V štvorčlennej skupine si naši piataci a šiestaci postupne zmerali sily proti družstvám zo ZŠ Podzáhradná, Gymnázium Hronská a ZŠ Žitavská. Kým s prvou menovanou školou naši žiaci "len" remizovali, vo zvyšných zápasoch už dokázali jasne zvíťaziť a zabezpečili si tak prvé miesto v skupine, ktoré zaručuje postup do ďalších bojov. Zúčastneným školám ďakujeme za skvelú športovú atmosféru a tešíme sa na ďalšie zápasy, ktoré nás ešte čakajú. Mgr. Gabriel Uňatinský.

       O deň neskôr v stredu 17.10. sa dostali k slovu aj naši minihádzanári, keď sa predstavili na 1.ročníku Minihandballmanii, ktorú organizovala ZŠ Bieloruská. Naša škola štartovala v dvoch vekových kategóriách 3.- 4.ročník a 5.-6.ročník. Kým naši starší žiaci obsadili bohužiaľ predposledné 7. miesto, o to viac sa darilo mladším žiakom, ktorí sa pri druhom štarte na minihádzanárskej súťaži umiestnili na perfektom 2.mieste. Nad naše sily boli len žiaci zo ZŠ Mierová, ktorým sme napokon podľahli až vo finále. Veľkú radosť nám spravil Patrik Fučík zo 4.C triedy, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja v tejto vekovej kategórii. Obom družstvám patrí veľká vďaka a  Patrikovi gratulujeme k jeho individuálnemu oceneniu.
       Mgr. Gabriel Uňatinský.

        

      • Výzva pre 7-9.ročník

      • VÝZVA!  Trúfaš si prežiť 24 hodín bez mobilu?                               

       CHCEŠ

       • cestovať,  spoznať oblasť, ktorú si s kamarátmi vyberieš?
       • spoznať svoje silné a slabé stránky?
       •  sa naučiť splupracovať v skupine?
       •  sa zdokonaliť v plánovaní, hospodárení s peniazmi, prežití bez mobilu?
       •  zistiť, ako málo stačí, aby si niekomu zlepšil deň?
       •  pcítiť zodpovednosť za svoje rozhodnutia?
       •  svoje jedinečné zážitky zdieľať a obohatiť tak ostatných o cenné poznatky?

        

       Ak si zaškrtol všetky body, pokračuj v čítaní a prihlás sa. Postup je nasledovný:

       1. Nájdeš si troch – štyroch kamarátov, s ktorými budeš v tíme.
       2. Prihlásiš sa (vyplnenú prihlášku podpísanú rodičom odovzdáš p. uč. Obickému ako vedúcemu Detského parlamentu, alebo K. Dobrovodskej ako autorke projektu)
       3. Váš tím bude mať prideleného mentora z pedagogického zboru, ktorý Výzvu absolvuje s vami, bude vás sprevádzať prípravami na cestu, ako aj cestou samotnou. Mentor bude mať počas celého priebehu pri sebe mobil, využijete ho na dokumentáciu priebehu a v prípade núdze.
       4. Mentor vás v období 22. – 26.10.2018 informuje o výške rozpočtu pre váš tím.
       5. V období od 11. – 15.11. sa budete stretávať s mentorom, komunikovať s ním a ostatnými členmi skupiny. Na základe rozpočtu v skupine si zvolíte cieľ – miesto, kam pôjdete, ako aj prosociálny cieľ (ako tam pomôžete, komu budete prospešní, prípadne akú reportáž spracujete). Taktiež si spravíte podrobný plán a ideálne aj plán BJ (nezabudnite na spôsob dopravy, ubytovania, stravovania atď).
       6.  Vo štvrtok 15.11. sa vydáte na cestu. Musíte opustiť Bratislavu aspoň na 24 hodín. Mentor vám dá k dispozícii darčekové predmety pre ľudí, ktorým budete pomáhať. Dostanete aj „účtovnú knihu“, kde si budete viesť „účtovníctvo“ a odkladať doklady o úhrade. Bez nich nebudú vaše náklady uhradené z projektu.
       7. Do stredy 12.12. sa ešte spoločne všetky skupiny stretnete spoločne s mentormi a budete spracovávať reportáž, prezentáciu o vašej ceste. Dostanete vodiace otázky pre spracovanie prezentácie.
       8. Dňa 12.12.2018 bude slávnostné prezentovanie vašich zážitkov a skúseností v kultúrnom dome 221. Spoločne vyberieme aj občerstvenie pre hostí a prezentujúcich, aby si každý našiel to, čo má rád.

        

       Ak si trúfaš, vyplň prihlášku:

       Prihlasujem svojho syna/dcéru ....................................................................., žiaka/žiačku .....................triedy ZŠ Železničná na poznávaciu aktivitu s názvom Výzva v termíne od 15.11. 2018 – 16.11.2018.

       Podpis rodiča:........................................................................................................................

       Ja, ......................................................................., žiak/žiačka ..................triedy na ZŠ Železničná sa prihlasujem na cestu s názvom Výzva v termíne od  15.11. 2018 – 16.11. .2018. V tíme by som chcel/byť s:

       • ......................................................................................
       • .....................................................................................
       • ...................................................................................
       • ......................................................................................
      • Workshop pre rodičov

      • Milí rodičia!

       Vďaka podpore Bratislavskeho samospravneho kraja  sme  pre vás pripravili sériu stretnutí zameraných na výchovné a vzdelávacie témy. Začíname už tento pondelok od 16.00! Téma stretnutia je:

       Príprava na školu / príprava do školy

       Ak máte záujem sa zúčastniť, prosím, prihlaste sa uvedenim mena a telefonneho cisla na adrese:

       katarina.dobrovodska@zszelba.sk

       Dozviete sa ako dlho sa s deťmi učiť, ako nájsť systém prípravy na školu, aké funkcie deti zapájajú pri písaní, čítaní, počítaní. Spoznáte hry a cvičenia na rozvoj grafomotoriky, nácvik čítania a písania. 

       Workshop bude prebiehať v priestoroch školy na prvom poschodí pod vedením školskej psychologičky Zuzany Brunclíkovej a špeciálnej pedagogičky Kataríny Dobrovodskej.

       A ako bonus: bude k dispozícii aj káva, čaj a občerstvenie!

       Workshopy môžeme pravidelne realizovať aj vďaka podpore z Bratislavského samosprávneho kraja.

      • Klub učenia hrou

      • Milí rodičia!

       Vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu realizujeme v čase od 

       14.00 – 16.00 hod. stretnutia s názvom Klub učenia hrou

       Tu majú žiaci prvého aj druhého stupňa možnosť naučiť sa efektívne stratégie 

       učenia, použiť ich a taktiež sa pripraviť na vyučovanie. 

       V tomto Klube je k dispozícii školský špeciálny pedagóg a asistent učiteľa. 

       Učenie zvyčajne prebieha v menších skupinkách medzi 14.00 – 15.00 hod. a 

       následne sa venujeme rozvoju komunikačných a sociálnych zručností 

       (spoločenské hry, tvorivá činnosť, pohybové hry).

       Ak máte záujem, aby vaše dieťa navštevovalo tento klub, vyplnenú prihlášku pošlite na adresu:

       katarina.dobrovodska@zszelba.sk 

       Mám záujem, aby môj syn/moja dcéra ..............................................................

       navštevoval/a Klub učenia hrou v tieto dni : ...........................................................

       V čase:...................................................................................................................

       Kontakt:.......................................................................................

       Meno zákonného zástupcu:........................................................................

      • Imatrikulácia prvákov bude 24.10.2018

      • Dňa 24.10. sa na našej škole uskutoční imatrikulácia prvákov a my s detským parlamentom pripravujeme toto podujatie. Veľmi sa na to tešíme a už teraz môžeme povedať, že náš program bude veľmi zaujímavý.
       Mgr. Radovan Obický a detský parlament

      • Prváčikovia boli nakupovať ovocie a zeleninu

      • Naši prváčikovia navštívili v rámci projektu: „Ako si kúpime zdravie?“ OC Avion – Kaufland, kde prechádzali oddelením ovocia a zeleniny, vyberali si rôzne vitamínové dobroty, ktoré si následne sami zabalili, odvážili a zaplatili. Táto skúsenosť sa im veľmi páčila.

      • Atletické preteky

      • Štvrtok 4. 10. 2018 sa rozbehli prvé tohtoročné športové súťaže v atletike, kde naša škola nemohla chýbať. Ako každý rok, tak aj tento sme sa zúčastnili cezpoľného behu žiakov a žiačok, kde sme pretekali v družstvách. Žiaľ, popredné priečky sme síce neatakovali, ale žiaci mali aspoň dobrý pocit z pohybu a pekného slnečného počasia. Za zmienku stojí aspoň krásne 3.miesto Juraja Hrica z 9.B triedy v rámci behu jednotlivcov no na celkové poradie družstiev to však bolo málo. Samozrejme zúčastneným žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a tešíme sa na ďalšie súťaže.

       O deň neskôr 5. 10. sme pokračovali v našich športových aktivitách, kedy prišiel na rad každoročne organizovaný jesenný atletický míting na našej školskej atletickej dráhe. Za účasti 4 škôl (ZŠ Podzáhradná, ZŠ Žitavská, ZŠ Rajčianska, ZŠ Železničná) sme obhájili celkové prvenstvo a získali najvyšší stupienok na domácej pôde. Žiačky a žiaci si postupne zmerali svoje sily v behoch na 60m, 200m, 800m dievčatá, 1000m chlapci, skok do diaľky a zmiešaná štafeta na 4x200m. Všetkým zúčastneným ďakujeme za pekný športový zážitok.

      • Daj si čas, vedomostná súťaž.

      • Trieda 7. B sa 3.10. 2018 zúčastnila natáčania vedomostnej relácie DAJ SI ČAS. Natáčanie prebiehalo v budove RTVS. Terka, Baška, Jarko a Sebastian súťažili a ostatní vytrvalo povzbudzovali v publiku. Žiaci vo finálovom kole uplatnili svoje schopnosti a zo súťaže si odniesli zaujímavé ceny. Bol to úžasný zážitok, na ktorý budeme ešte dlho spomínať. 

       Mgr. Radovan Obický