• Dezinfekcia školy.

     •              

      Po skončení Volieb 2020, budú všetky priestory školy ZŠ Železničná dezinfikované odporúčanými prostriedkami. (kľučky, lavice, vypínače...).

       

     • Lyžiarsky výcvik

     • Pred jarnými prázdninami sa žiaci siedmeho ročníka "lyžiarsky" vzdelávali na našom obľúbenom mieste Kľak - Fačkovské sedlo. Počasie a snehové podmienky nám vyšli úžasne.

     • Karneval v ŠKD

     • V našej družine uskutočnil karneval, na ktorý sme sa všetci veľmi tešili. V triede zrazu boli všelijaké zvieratká, princezné, indiánky, postavy zo star wars... Zasúťažili sme si, zatancovali, občerstvili sme sa, zabavili a spokojní sme odchádzali domov. Navštívil nás aj kúzelník.

     • Kúzelník v ŠKD

     • Dňa 29.1.2020 sme mali v ŠKD kúzelníka . Podujatie sa konalo v malej telocvični ,odkiaľ sa ozývalo výskanie a krik z nadšenia pri jeho kúzlach.Vystúpenie sa nám veľmi páčilo.Určite veľa z detí sa chcelo po vystúpení stať kúzelníkom.Už teraz sa tešíme na jeho ďalšie vystúpenie. Beáta Kopiláková

     • Hviezdoslavov Kubín

     • Dňa 12. 2. 2020  sa v knižnici školy ZŠ Železničná uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy, Hviezdoslavov Kubín. Súťažilo sa v troch kategóriách, členených jednotlivo na poéziu a prózu.  Každý jeden recitátor predviedol skvelý výkon. Porota to pri rozhodovaní naozaj nemala ľahké, nakoľko každý jeden súťažiaci bol originálny a výnimočný, s chuťou predniesť text ako najlepšie vie. Víťazi jednotlivých kategórií postupujú do okresného kola Hviezdoslavovho Kubína, ktoré sa bude konať už 18. marca taktiež v našej škole ZŠ Železničná. Úspešným recitátorom gratulujem a prajem nielen im, ale aj všetkým zúčastneným, nech ich radosť z literatúry a prednesu aj naďalej pretrváva.                                                                                          

      Mgr. Soňa Mokošáková

      Vyhodnotenie:

      1. kategória ( 2., 3., 4. ročník)

      Poézia:                                            Próza:

      1. Gréta Kurucová                     ---
      2. Petra Töröková                      Jakub Hricko
      3. Alexandra Slížiková               Natália Čabáková

       

      1. kategória (5., 6., 7. ročník)

      Poézia:                                            Próza:

      1. Alžbeta Molnárová               Nataša Gallovičová
      2. Vasily Lipitskiy                        Natália Zajková
      3. Andrea Grecová                    Adam Tadeáš Danis

       

      1. kategória (8., 9. ročník)

      Poézia:                                                  Próza:

      1. Sára Vernarská                             Barbora Blažencová
      2. Daniela Šperglová                        ---
      3. Viktória Zváčová                           ---
     • Valentín

     • Vo štvrtok 13.2 budú deti z detského parlamentu chodiť po škole zbierať "valentínky". Nezabudnite na ne napísať meno a triedu žiačky, žiaka, učiteľky, učiteľa, alebo inej osoby, ktorú máte radi. Detský parlament bude "valentínky" v piatok 14.2 roznášať ich majiteľom. 

     • Novoročný 5-boj

     • Na našej škole sa konal už v poradí  14. ročník  tradičného novoročného zápolenia predškolákov . Zúčastnili  sa ho športuchtiví malí športovci z MŠ Kaméliová, Hnilecká  a Bodvianska. Boj to bol veľmi vyrovnaný a súťažiaci sa s veľkým zápalom vrhali do ďalších športových výkonov, aby všetkým dokázali svoj postreh, rýchlosť, bystrosť, dôvtip, odvahu, hravosť, ale aj množstvo iných  vlastností, ktoré si vybudovali v doterajšom krátkom živote. A že sa im výnimočne darilo dokumentujú nasledujúce momentky!


      Záverečné umiestnenie

      1.

      MŠ Hnilecká

      2.

      MŠ Kaméliová 1

      3.

      MŠ Kaméliová 2

      4.

      MŠ  Bodvianska

                                                                                                

     • Pošta

     • Okrem toho , že sa žiaci II.A naučili správne písať adresu, navštívili aj miestnu poštu, kde zistili, na čo to miesto slúži, ako je potrebné sa tam správať, čo všetko musíme splniť, aby sa napísaný pozdrav dostal k našich  rodičom. A toto prekvapenie zaiste na nich čaká  už u nich doma...