• Záver školského roka 2020/2021

     • 30.6.2021 sme úspešne ukončili školský rok. Opäť to bol rok plný nepredvídateľných okolností, ale veríme, že sme ho všetci zvládli najlepšie ako sme ho zvládnuť mohli. Prajeme Vám prázdniny plné oddychu a už teraz sa tešíme na nové výzvy v ďalšom školskom roku. 

     • Ukážky práce PZ

     • Žiakom druhých ročníkov predviedli ukážky práce príslušníci policajného zboru. Žiaci si mohli pozrieť nielen ukážky práce psovodov, ale aj zopakovať a upevniť pravidlá cestnej premávky na dopravnom ihrisku. 

     • Opis pracovného postupu v kuchynke

     • Nedočkaví boli žiaci v 3.A, keď sa tematický celok zo slovenského jazyka „Opis pracovného postupu“ mal končiť  v školskej kuchynke. Deti  naplnené očakávaniami, či dokážu podľa napísaného postupu zrealizovať zapísané dobrôtky a tak preukázať aj svoje kuchárske majstrovstvo, sa do školy chystali s radosťou. Po dlhom on-line odlúčení horeli šťastím a radosťou zo skupinovej práce. A veru, že je to aj vidieť na ich zapálenom  pracovnom nasedení.

     • ZOO Bratislava

     • Po dlhých mesiacoch sa mohli triedy 1.A, 1.D, 2.B a 2.D zúčastniť výletu do ZOO v Bratislave. Za celé doobedie sa nám podarilo prejsť celú ZOO. Sprevádzalo nás krásne počasie, zvieratká vychádzali zo svojich úkrytov a ukázali sa nám vo svojej plnej kráse. Zážitkom boli žirafy, hrochy, ale aj medvede, či opice. Našim deťom sa výlet veľmi páčil, obed im chutil a svoj predčasný Deň detí si užili naplno. Ďakujeme milým a srdečným ľuďom, ktorí nás na tento výlet pozvali a ktorí sa o nás vynikajúco postarali. 

     • Čerstvé hlavičky

     • Vážení rodičia, milí žiaci a žiačky,

      čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a s vyváženou stravou nám to aj viac myslí. A to sa v škole vždy zíde! Preto potrebujeme dostať ešte viac ovocia a zeleniny do školy.

      Kaufland tento rok organizuje 3. ročník projektu Čerstvé hlavičky a hľadá partnerské školy pre každú zo svojich predajní, ktoré od nich získajú pravidelný prísun kvalitného ovocia alebo zeleniny pre svojich žiakov na celý rok.

      Stačí, ak na stránke kliknutím sem nájdete našu školu a zahlasujete za ňu!

      Každý hlas sa počíta a aj naša škola sa môže stať jednou zo 70 škôl, ktoré budú dostávať ovocie a zeleninu pre žiakov celý školský rok 2021/2022.

      Podporte našu školu v tomto projekte a pomôžete nám zabezpečiť pre Vaše deti pravidelnú porciu zdravej a čerstvej zeleniny a ovocia.

      Vopred Vám ďakujeme!

     • OZNAM

     • Zubná preventívna prehliadka sa tento školský rok z dôvodu pandemických opatrení nevykonáva v škole. Rodičia, ktorí majú záujem o zubnú prehliadku svojho dieťaťa, sa môžu objednať na t.č. 45 52 74 55

     • Online priamo z našej telocvične

     • Dnes o 18:00 si môžte zapnúť online tréning priamo z našej telocvične ZŠ Železničná. Tréning bude špeciálny a poučný. Motívom bude tradičná športová pomôcka, ktorá (bohužiaľ) upadá pomaličky do zabudnutia – švihadlo. To, ako sa na švihadle naučiť dobre skákať, čo všetko sa dá so švihadlom dokázať, resp. ako ho využiť pri športovej príprave nám predvedie a priblíži športová partička FUN Skippers, ktorú si možno niektorí z vás pamätajú aj z našich ŠINTER turnajov. V druhej časti prenosu bude zaujímavý rozhovor o ZŠ Železničná a športe na tejto škole s našimi hosťami. POĎ DO TOHO! Link na online prenos nájdeš kliknutím sem , alebo nižšie.

     • ZAJTRAJŠÍ UVÍTACÍ DEŇ V ŠKOLE

     • Vážení rodičia, milí žiaci,

      po dlhej dobe sa tešíme, že môžeme napísať toto. Vieme, že veľa z vás má negatívne pocity z nástupu do školy. Naozaj sa nie je čoho obávať. V pondelok budete spolu celý deň so svojimi triednymi učiteľmi. Prineste si prosím písacie potreby (pero, ceruzka, farbičky), nejaký "vše"zošit, desiatu, pitie (bufet nefunguje), prezúvky. Ostatné dni pôjdete podľa rozvrhu, ktorý bude zverejnený na Edupage. Budete mať 5 hodín denne.

      Prvý týždeň nebudete preberať nové učivo, zameriate sa na opakovanie a zisťovanie, ako sa vám darilo učiť doma. Môžete si dovysvetľovať to,  čomu nerozumiete.

      Ďalšie týždne budú ešte bez známkovania, písomiek, testov a pomaličky pôjdete v učive ďalej.

       

      VSTUP DO ŠKOLY:

      Vedenie školy poslalo niekoľko mailov a oznamov. Radšej všetko zhrnieme:

       

      · Pri vstupe bude vyžadované čestné vyhlásenie 8a a nutnosť preukázania sa negatívnym testom nie starším ako 7 dní, prípadne výnimkou z testovania pre zákonného zástupcu a žiaka.

       

      Čestné vyhlásenie prosím vyplňte na EduPage najneskôr v nedeľu 25.4. do 18.00 hod.

      Kópie testov alebo potvrdenie o výnimke môžete vložiť k čestnému vyhláseniu ako prílohu. V opačnom prípade ich žiak predloží k nahliadnutiu pri vstupe do budovy triednemu učiteľovi.

      Ak platnosť testov skončí v priebehu týždňa, budeme vyžadovať nové, čo opätovne potvrdíte aj čestným vyhlásením.

      · Samozrejmosťou ostávajú všetky pravidlá R-O-R. Pre žiakov sú v interiéri povinné rúška (prípadne respirátory).

       

      Návod na odovzdanie čestného vyhlásenia prostredníctvom Edupage

      1. Prihláste sa v prehliadači na stránku Edupage , alebo v aplikácii na mobile ako RODIČ.

      2. Na úvodnej stránke (po prihlásení sa) kliknite na položku Žiadosti/Vyhlásenia.

      3. Otvorí sa Vám stránka. Na tejto stránke kliknete na ikonu pridať žiadosť/vyhlásenie

      4. Vyberiete správne Vyhlásenie o bezinfekčnosti - žiak a zákonný zástupca /8a - II. stupeň/.

      5. Následne vyberiete dátum vystavenia prehlásenia (napr. 25.4.2021) - kliknete na príslušný dátum v kalendári.

      6. V ďalšom okne pod menom dieťaťa a dátumom vystavenia tohto potvrdenia vyberte typ vyhlásenia - o negatívnom teste, resp. o platnej výnimke z testovania. Ak vyberiete vyhlásenie o negatívnom teste, o riadok nižšie zadajte dátum vykonania testu (kliknete na text "žiaden dátum" a vyberiete v kalendári príslušný dátum kliknutím na konkrétny deň v kalendári).

      7. Dajú sa nahrať aj prílohy ak potrebujete.

      8. Proces ukončíte tlačidlom Uložiť.

       

      KLOKTACIE TESTY:

       Vedenie školy sa bude opäť informovať ohľadne objednania kloktacích testov na nasledujúci týždeň. Každý piatok večer bude spustený na Edupage prieskum záujmu o kloktacie testy.

       

      OBEDY

      Deti treba na obedy prihlásiť.

       

      Dúfame, že je to už jasnejšie ☺

     • KLOKTACIE TESTY

     • Záujem o testovanie kloktacím testom, ktoré sa bude konať pravidelne od 30. 4. 2021 každý piatok, bude zisťované prostredníctvom Edupage vždy počas víkendu  predchádzajúceho týždňa. Testovanie kloktaním sa bude uskutočňovať   samotestovaním v domácom prostredí.

      Od budúceho týždňa si prihlásený žiak vždy vo štvrtok vyzdvihne v škole  testovací balíček a identifikačný štítkom a následne si:

      - test  žiak vykoná v piatok ráno v domácom prostredí podľa inštruktážneho videa:

      https://www.cytopathos.sk/sk/sluzby/video-kloktaci-set-na-COVID-19.php

      - vzorku testu označí svojím identifikačným štítkom,

      - následne v piatok ráno prinesie označenú vzorku do školy.

      Škola zabezpečí odovzdanie vzoriek príslušnej firme.

      Rodičia žiaka dostanú výsledok testu na email, ktorý zadali do systému školy.

     • Matematický klokan

     • Vážení rodičia, blíži sa termín tejto obľúbenej matematickej súťaže. Tento rok vyskúšame kombináciu papierovej verzie a online verzie, prosím, venujte pozornosť tomuto oznamu. Do súťaže sa individuálne prihlásilo  z prvého stupňa 10 prvákov, 4 druháci, 3 tretiaci, 8 štvrtákov. Zoznam žiakov majú aj triedne pani učiteľky. Súťažiť budeme v jedálni školy dňa 19.4. 2021 (budúci pondelok) počas 3. a 4. vyučovacej hodiny. Na 3.hodine si test napíšu prváci a na 4.hodine ostatní žiaci prvého stupňa. Žiaci druhého stupňa budú súťažiť online, podľa presne pripravenej tabuľky. V daný deň budú mať počas dňa sprístupnený test 3 piataci, 6 šiestaci, 1 siedmak a 5 ôsmakov v čase od 8.00 do 19.00.

      Pondelok 19.4.

      Súťažia prihlásení žiaci 1.stupňa v škole – papierová verzia.

      Utorok 20.4.

      Súťažia prihlásení žiaci 4.ročníka, ktorí sú doma online.

      Streda 21.4.

      Súťažia prihlásení žiaci 1.ročníka, ktorí sú doma online.

      Štvrtok 22.4.

      Súťažia prihlásení žiaci 2.ročníka, ktorí sú doma online. Zároveň súťažia prihlásení žiaci 7. a 8. ročníka online.

      Piatok 23.4.

      Súťažia prihlásení žiaci 3.ročníka, ktorí sú doma online. Zároveň súťažia prihlásení žiaci 5. a 6. ročníka online.

      Každý prihlásený žiak dostal od organizátorov svoj kód, ktorým sa bude identifikovať v teste. Je to jedinečný šesťpísmenový kód, ktorý je pridelený len jemu. Kód je dôležitý pri vypĺňaní testu, aj pri kontrole výsledkov.

      Na stránke súťaže www.matematickyklokan.sk je spustený skúšobný online test s minuloročnými úlohami, kde si súťažiaci môžu vyskúšať a overiť funkčnosť prideleného kódu už niekoľko dní pred súťažou. Výsledky súťaže budú zverejnené najneskôr 12.mája 2021 na stránke súťaže. Do 21.mája môžu učitelia a súťažiaci reklamovať výsledky.

      Verím, že pri počítaní sa nielen niečo nové naučíte, ale sa aj zabavíte. Držím Vám palce.

      Zuzana Dömötörová

     • Hashtag zszelba

     • Milí rodičia, žiaci a priatelia našej školy!

      Od dnešného dňa nás môžte nájsť aj na sociálnej sieti Instagram. Rozhodli sme sa kráčať v duchu modernej doby a preto sme sa rozhodli využiť aj takýto prostriedok na priblíženie života v našej škole. Samozrejme, všetky príspevky sú a budú výlučne v súlade s GDPR. Nájdete nás pod pseudonymom zszelba. Veríme, že sa budeme aj prostredníctvom tejto platformy správať k sebe navzájom úctivo, milo a priateľsky. Naďalej však platí, že akákoľvek oficiálna komunikácia prebieha výlučne prostredníctvom edupage a mailovej komunikácie. Samozrejme, všetky novinky budú aj naďalej zverejňované aj na oficiálnej webovej stránke našej školy. Neváhajte nás tagnúť s hashtagom #zszelba.

     • Prehliadka našej školy online

     • Milí rodičia.

      Vzhľadom k tomu, že sa blíži obdobie zápisu detí do 1. ročníka, ponúkame Vám možnosť nahliadnuť do priestorov našej školy online, prostredníctvom priloženého videa nižšie. Samozrejme, že nás poteší, ak nahliadnu nielen rodičia budúcich prváčikov, ale aj rodičia všetkých našich žiakov.

     • Vyhodnotenie súťaže Všetkovedko

     • V týchto dňoch sa už naši žiaci tešia z pekných cien a diplomov zo súťaže Všetkovedko. Celkovo sa z našej školy zúčastnilo v súťaži 44 žiakov z 2., 3., a 4. ročníka a mali tak možnosť zmerať si sily, kto z nich je najmúdrejší medzi najbystrejšími. Tomu, komu sa podarilo svojim výkonom ukázať, že rozumie svetu okolo nás, právom získal titul Všetkovedko. Táto súťaž patrí na základných školách medzi najobľúbenejšie. Je to celoslovenská vedomostná súťaž. Obľúbená je najmä preto, lebo si nevyžaduje podrobné vedomosti z jedného predmetu, ale prepojenie všetkého, s čím sa deti doteraz v škole alebo v rodine stretli a čo sa naučili. Žiaci získajú v súťaži aj nové skúsenosti dôležité pre ďalšie štúdium – čítanie s porozumením, prácu s textom a odpoveďovým hárkom. Vyskúšajú si, či dokážu v správnej chvíli podať v určenom čase ten najlepší výkon.

      Tento rok sa konal už 12.ročník súťaže. Aj napriek sťaženým podmienkam sa nám však podarilo súťažiť a získať naozaj pekné ceny. Každý, kto súťažil, získal ceruzku a diplom. Tí úspešnejší sa môžu tešiť z diplomu s titulom Všetkovedko – tento rok 18 žiakov, ostatní z diplomu s titulom Všetkovedkov učeň. Všetkovedkovia získali peknú knihu o Európe a nálepku, loptičku alebo pero, tunelovú šatku alebo hlavolam.

      Zaujímavý je diplom s titulom Všetkovedko školy, lebo ten získavajú len žiaci, ktorí vo svojej kategórii predbehli najväčšie percento súťažiacich. A takýchto žiakov máme tento rok dvoch. Obaja sú z 2.A – Alexandra Sečkárová a Matej Šulík, zároveň získali aj titul Všetkovedko. Nájdete ich v Galérii slávy na www.všetkovedko.sk

       Výhercom srdečne blahoželáme!

      Verím, že budúci rok sa súťaže opäť zúčastní čo najviac žiakov.

      PaedDr.Zuzana Dömötörová – koordinátorka súťaže