• Aktivity

• DXC Technology

Častým elektroodpadom sú počítače. Naši piataci mali možnosť vďaka DXC Technology sa pozrieť čo sa skrýva v počítači. Nielen rozobrať ale i opäť poskladať.

Rovesnícke vzdelávanie, kam s elektroodpadom

Žiaci deviateho ročníka si pripravili rôzne vzdelávacie aktivity na tému Elektroodpad pre svojich mladších spolužiakov. Kvíz, pexeso, rôzne spájačky, prezentácie a diskusiu o elektrospotrebičoch si mali možnosť vyskúšať žiaci 5.A a 5.B. Žiaci už vedia, že staré baterky a drobné elektrospotrebiče, ktoré už nepotrebujú určite nebudú vyhadzovať do komunálneho odpadu. Umiestnia ich do špeciálnych boxov určených na elektroodpad. Tešíme sa, že aj u nás na škole máme takéto zberné nádoby.

• 8.12.2022

Vzdelávanie pedagógov

Svet sa mení každým dňom nielen v oblasti technológií a klimatických zmien. Čo bolo platné pred tromi rokmi, dnes už nemusí vôbec fungovať. Preto by celoživotné vzdelávanie malo byť prioritou každého človeka. Učitelia a pani vychovávateľky využili čas v období vírusovej pandémie na ďalšie vzdelávanie. Vzdelávacie aktivity boli zamerané na „životnú cestu elektroniky“ od ťažby drahých kovov, cez výrobu v rozvojových krajinách cez nadmernú tvorbu elektroodpadu až po možné riešenia. Neobišli ani témy detskej práce, vplyvu na zdravie či nelegálnych elektroskládok.

• Aktivity na hodinách

• Exkurzia Zedko