• HELPMARKET

•   Vážení rodičia, dňa 18. 12. 2018 sa v rámci Vianočných trhov uskutoční charitatívny HELPMARKET.

Obraciame sa na Vás s prosbou o poskytnutie predajného tovaru a vecí, ktoré by ľudí potešili pod vianočným stromčekom, t.j.:

- kozmetika (šampón, sprchový gél, mydlo, parfum, pracie prostriedky, jar,...)

- potraviny (cestoviny, ryža, konzervy,...)

- potreby do domácnosti (hrnčeky, taniere, utierky, varešky,...)

- knihy, CD, DVD, platne, obrazy, spoločenské hry, hračky (nie plyšáky)

- potreby pre domácich kutilov

Všetko by malo byť nepoužité a nepoškodené. Kozmetika a potraviny musia mať aktuálnu dobu trvanlivosti.

Tovar môžu nosiť deti do svojich tried, / maximálne 1-2 veci na dieťa / kde si ho vyzdvihnú členovia detského parlamentu. Zbierka potrvá od 30.11. do 17.12. 2018. Výťažok z HELPMARKETU bude venovaný deťom, spolužiakom a rodinám v núdzi.

Mgr. Radovan Obický, Mgr. Katarína Štofančíkova a detský parlament Vám ďakujú.

• Hodina deťom.

• Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do verejnej zbierky Hodina deťom. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať krásnych 459, 25 eur a poslať ich do tejto nadácie.
            Mgr. Radovan Obický a detský parlament

• Úteky z tábora smrti.

• Dňa 8.11.2018 sme sa so žiakmi 9. ročníka zúčastnili na vzdelávacom programe „Úteky z tábora smrti“ v pracovnom tábore v Seredi. Žiaci mali možnosť oboznámiť sa s témou prostredníctvom rozprávania pamätníkov, ale najmä bezprostredne vnímať kúsok našej histórie. Dúfame, že si žiaci odniesli správny odkaz a nové podnety na rozmýšľanie.

• Upozornenie

• Ospravedlňujeme sa, ale z technických príčin a dôvodu školenia učiteľov sa pondelok a utorok neuskutoční krúžok šatky a v pondelok sa neuskutoční Klub učenia hrou. Ďakujeme za pochopenie.

• prváci v mestečku povolaní

• V dňoch 8. - 9. 11. 2018 sa žiaci prvých ročníkov zúčastnili exkurzie v BoryMall – Mestečko povolaní. V „mestečku“ nás čakali animátori, ktorí previedli deti po samostatných domčekoch, v ktorých sa deti na chvíľu stali predavačmi, poštármi, lekármi, smetiarmi, kameramanmi z TV JOJ...Vyskúšali si jednotlivé povolania, objavili ich význam pre každodenný život a tak nahliadli do sveta „dospelákov.“

• oznam ŠKD korčuľovanie

• Neuskutočnená hodina korčuľovania dňa 7.11.2018 z dôvodu poruchy autobusu bude nahradená predĺžením troch najbližších hodín o 15 minút.
            Ďakujeme za pochopenie

• Hodina deťom

• Dňa 9.11. 2018 sa na našej škole uskutoční verejná zbierka na pomoc deťom v ťažkých životných situáciach. Detský parlament bude chodiť po škole s krabičkami, do ktorých môžete prispieť akoukoľvek sumou, a tým tak pomôcť deťom, ktoré to najviac potrebujú.
            Ďakujeme. Baví nás pomáhať.
            Mgr. Radovan Obický a detský parlament

• Rodičovský workshop, rešpektujúca výchova a stanovenie hraníc.

• Milí rodičia!
            Vďaka podpore Bratislavského samosprávneho kraja pokračujeme v sérii rodičovských workshopov.
            Pozývame vás na stretnutie pri čaji a občerstvení, na ktorom sa budeme venovať predovšetkým otázkam výchovy, dôslednosti a ovládania sa. Pokúsime sa obsiahnuť základné ciele správania detí, výchovné štýly rodičov a ich vplyv na vývin detí.
            Ak máte záujem dozvedieť sa na tému rešpektujúca výchova viac, pošlite prihlasovací email so svojím menom a telefónnym číslom na adresu katarina.dobrovodska@zszelba.sk
            Tešíme sa na vás už v utorok cca o 16.00!

Zuzana Brunclíková, Katarína Dobrovodská

• HALLOWEEN

• Dňa 26.10 sa v našej škole prebudili strašidlá, čarodejnice, duchovia a iné monštrá zo 7.B triedy. Chodili po celej škole strašiť a roznášať cukríky. Nech žije Halloween!
            Mgr. Radovan Obický a 7.B