• Téma povolania v mesiaci Január

Deti mali prvý týždeň po zimných prázdnin naozaj plný aktivít. Téma športu bola v každom oddelení aj u našich prváčikov 1.,2.,aj 3.oddelenie. V triedach prebiehali rozhovory na tému šport. Či sa ony sami venujú nejakému športu- ak áno, tak akému, koľkokrát do týždňa majú tréning, čo ich na tom športe baví a či majú nejaký vzor. Ďalšie dni mali aktivitu, kde dostali  rôzne obrázky a mali priradiť jednotlivé obrázky k jednému športu a ten šport aj pomenovať. Nakoľko počasie nám neprialo zašportovali si deti v triedach, kde boli prekážkové dráhy  a zasúťažili sme si, kto to prejde za najrýchlejší čas.

Starší žiaci 7. a 10.oddelenia mali spoločnú aktivitu v triede. Keďže je vonku zima, bez snehu, tak sme sa zamerali na futbal, ktorý patrí k najpopulárnejším športom na svete. Tento šport nám odprezentovali deti, ktoré sa aktívne futbalu venujú. Vysvetlili nám pravidlá, ukázali triky s loptou, tréning, zápal pre hru. Ostatní sa do toho aktívne zapájali. Vrcholom tejto aktivity bol spoločný zápas na školskom dvore medzi druhákmi a tretiakmi. Chlapci sa neskutočne tešili a dali do hry všetko. Deti medzi sebou spolupracovali, aj keď je medzi nimi vekový rozdiel. Určite to nebola posledná spoločná aktivita.

Jedna z tém v našom školskom klube na mesiac január je aj bábkové divadielko. V jednotlivých oddeleniach sa tvorilo , hralo sa deti si to naozaj užívali. Bábky vyrábali rôznych veľkostí a tvarov. Vedeli ste aj taká ponožka je výborná na vytvorenie bábky Každá trieda si vytvorila svoju rozprávku.

• Zoznam fotoalbumov