• Hlavné aktivity projektu

1. Hráme to, čo čítame:

mimoškolská aktivita zameraná na rozvoj čitateľskej gramotnosti.

2. Lego (po)čítanie:

mimoškolská aktivita - krúžok zameraný na zdokonaľovanie čitateľskej, prírodovednej a matematickej gramotnosti.

3. Mladý novinár:

mimoškolská aktivita - krúžok zameraný na rozvoj čitateľskej gramotnosti.

4. Porozumenie svetu:

extra hodiny v rámci vyučovacieho predmetu Porozumenie svetu. Cieľom je, že takto budú žiaci chodiť na hodiny pripravení, s radosťou a zlepší sa tak celkové vnímanie textu, učenia, školy.

5. Porozumenie textu v 9.ročníku:

zvyšovanie jazykových kompetencií u žiakov 9.ročníkov.

6. Riadenie/koordinácia projektu:

Projektový manažér, hlavný finančný manažér, finančný manažér, administratívny pracovník.

7. Slovné úlohy v 9.ročníku:

zvyšovanie matematických kompetencií u žiakov 9.ročníkov.

8. Zážitková príprava na vyučovanie pre žiakov 2.-8.ročníka:

zvyšovanie matematických, prírodovedných a jazykových kompetencií u žiakov 2.-8.ročníkov.

9. Počítame podľa Hejného:

školenia Hejného matematiky v závislosti od počtu osôb a trvania kurzu. Cieľom je z jednotlivých prostredí, ich prepojení a aby získali tak ďalšiu motiváciu a nové podnety pre svoju prácu.

10. Prírodné vedy hladko:

účasť v pedagogickom klube zameranom na prírodovednú gramotnosť. Celý projektový zámer podporuje zamestnanosť a angažovanosť všetkých bez rozdielu rasy, pohlavia, náboženského vierovyznania a znevýhodnenia.

11. Slovenský jazyk s ľahkosťou:

účasť na pedagogickom klube zameranom na čitateľskú gramotnosť. Cieľom je nastavenia smeru vzdelávania pri prechode z prvého na druhý stupeň.

12. Učiaci sa učitelia:

workshopy, na ktorých učitelia budú oboznámení s využitím pomôcok a didaktickej techniky.