• Voľby do školského parlamentu 2023/2024

• Milí žiaci!
            Zajtra 28.9.2023 budú prebiehať voľby do školského parlamentu. 1.-5. ročník bude voliť prostredníctvom hlasovacieho lístku, ktorý dostanete od svojej pani učiteľky. Voliť sa bude počas 1. vyučovacej hodiny. Počas 2. vyučovacej hodiny ich prídu starší žiaci vyzbierať.

6.-9.ročník bude voliť prostredníctvom svojho konta v edupage (doma).

Spôsob hlasovania:
            Označíte svojich favoritov krúžkom/zakliknutím (zakrúžkovaním/zakliknutím poradového čísla).

Krúžkovať/klikať sa môže od jedného kandidáta až po max. desiatich.

Tešíme sa na nový a aktívny školský parlament 😊

Ďakujeme.

• Nové tabule

• Od začiatku septembra sa my v 1. D triede veľmi tešíme z novej tabule s interaktívnou obrazovkou a takto pracujeme a učíme sa na všetkých predmetoch. Ďakujeme.

• Deň mlieka

• Dňa 27.9. si na našej škole pripomenieme svetový deň mlieka na školách. Podpor aj ty tento deň a nahoď sa do bielej. Trieda, ktorá pošle fotku v bielom oblečení bude odmenená.

• ZBIERKA BIELA PASTELKA

• Vážení kolegovia, vážení rodičia, milí žiaci!

Aj tento školský rok sa naša škola stane súčasťou milej a zároveň dôležitej aktivity s názvom Biela pastelka.

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii.

Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Zbierka sa na našej škole uskutoční v piatok, 22.09.2023, prostredníctvom školského parlamentu.

Za akúkoľvek podporu vopred ďakujeme.

Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

• LISTY a POHĽADNICE z celého sveta od našich tretiakov

• Žiaci 3.A triedy dostali dobrovoľnú domácu úlohu na letné prázdniny. Keďže sa v druhom ročníku naučili písať a posielať listy a pohľadnice, tak si to mohli vyskúšať v reálnom živote a poslať pozdrav do školy z destinácie, v ktorej trávili s rodičmi letnú dovolenku. V septembri ich čakali nimi odoslané listy a pohľadnice v ich triede na nástenke. To bolo radosti, keď ich deti zbadali a overili si tak v praxi, že poštu môžu poslať z ktoréhokoľvek kúta na svete a keď tam napíšu správnu adresu, tak pošta sa dostane k adresátovi.

• Čas pre kandidátov do školského parlamentu sa kráti

• Ak si komunikatívny, aktívny, tvorivý a máš záujem prispieť svojimi nápadmi do rôznych oblastí našej školy, tak si práve ten, koho hľadáme!

Prihlás sa do volieb! Možno to budeš práve ty, kto sa stane členom školského parlamentu. Prihlásiť sa môžu žiaci 4.-9. ročníkov.

Svoju videovizitku alebo plagát pošli na emailovú adresu: ziacka.rada@zszelba.sk do 22. septembra 2023. Voľby sa uskutočnia 28. septembra 2023.

Zo všetkých kandidátov si zvolia žiaci našej školy v tajnom hlasovaní svojich 10 členov školského parlamentu.

Čo má obsahovať videovizitka/plagát?

• meno, priezvisko, trieda
            • moje vlastnosti, záľuby
            • dôvod prečo mám záujem kandidovať do školského parlamentu/môj volebný program
          • Voľby do školského parlamentu

Svoju videovizitku alebo plagát pošli na emailovú adresu: ziacka.rada@zszelba.sk do 22. septembra 2023. Voľby sa uskutočnia 28. septembra 2023.

Čo má obsahovať videovizitka/plagát?

• meno, priezvisko, trieda
            • moje vlastnosti, záľuby
            • dôvod prečo mám záujem kandidovať do školského parlamentu/môj volebný program

• Prvý školský deň

• Prázdninové dni ubehli ako voda. Leto nám dalo dostatok času na oddych a získanie nových síl do ďalšej práce. Bezstarostné leňošenie nahradia školské povinnosti. Ako každý školský rok, tak aj teraz naša škola privítala nových žiakov – prvákov, ktorým sa začína nové obdobie života – obdobie vzdelávania, objavovania, nových radostí, ale aj povinností.

Slávnostné otvorenie školského roka nám sprestrili Grétka Kurucová zo 6.A prednesom básne a Bohuslav Pomikala hrou na fujare. Milým slovom sa nám prihovorila nielen p. riaditeľka školy Mgr. Andrea Macháčová, ale aj p. starosta mestskej časti Vrakuňa JUDr. Ing. Martin Kuruc.

Následne sa všetci žiaci presunuli do svojich tried, niektorých opäť niečím novým...

P. riaditeľka s p. starostom sa však presunuli do obnovených priestorov našej školy, ktoré sa nám podarilo počas prázdnin zveľadiť. Pozreli si našu novú školskú jedáleň. Následne aj telocvičňu, ktorej rekonštrukcia sa nám podarila vďaka dotácii Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.