• Prezentiáda

• Dňa 29.3.2022 sa naši deviataci, Lukáš Cích, Zuzana Kollárová a Michaela Markotánová, s názvom tímu "Smartheads" zúčastnili na krajskom kole prezentačnej súťaže "Prezentiáda", kde sa im podarilo získať krásne tretie miesto a šancu na postup do grandfinále, ktoré bude prebiehať na NEWTON Univerzity v Prahe. Žiaci získali skúsenosti, ako zlepšiť svoje prezentačné schopnosti. Bola to veľmi príjemná a obohacujúca súťaž, ktorá viedla k zamysleniu nad mnohými inšpiratívnymi témami. Dúfame, že sa našim žiakom podarí postúpiť do grandfinále a tým reprezentovať našu školu aj v zahraničí. Gratulujeme a tešíme sa z ich úspechu.

• Mesiac knihy

• Žiaci z 2.A. triedy oslávili Marec - mesiac knihy s krásnymi knižkami od Márie Ďuríčkovej a Roalda Dahla.

Knihy čítali doma a v škole na čitateľskej dielni nám každý o svojej knihe porozprával a prečítal zaujímavú časť. V lego miestnosti si z lega potom vyskladali hlavné postavy, domy, zvieratká,hrady...

Všetci boli spokojní a šťastní,že zvládli prečítať také krásne a zaujímavé knihy

• Ručná výroba skla

• Koncom marca sa nám otvorili brány k zážitkovému učeniu. Nekonečná bola radosť štvrtákov, keď zistili, že konečne vycestujú za poznaním. Tentokrát , a po dlhom čase - až do Valaskej Belej odhaľovať tajomstvá výroby sklenenej krásy. A že bolo sa na čo dívať, prezentuje aj náš film!

• Mobilné planetárium

• Naši žiaci sa zúčastnili zážitkového učenia priamo v malej telocvični. V telocvični nám postavili tzv. mobilné planetárium, kde vo vnútri sme si mohli vypočuť prednášku s vizuálnými efektami o slnečnej sústave. Žiaci si týmto spôsobom mali možnosť naživo pozrieť a utvrdiť vedomosti o slnečnej sústave.

Za finančnú pomoc pri organizovaní tejto aktivity ďakujeme Rodičovskému združeniu Železnička ZŠ.

• Marec mesiac knihy - 6. a 3. oddelenie

• Dňa 22.3. sme sa zúčastnili výletu do miestnej knižnice vo Vrakuni. Bolo to pre nás veľmi zaujímavé, veľa sme sa o zaobchádzaní s knihami dozvedeli, vypočuli sme si 2 krátke knihy, ktoré nám prečítala teta Tatiana. Určite sa veľa z nás zaregistruje a bude častým hosťom knižnice.

• Pokusy na Prvouke

• Na prvouke v 2.B sme zisťovali rozpustnosť látok vo vode. Urobili sme zopár pokusov. Deťom sa hodina veľmi páčila a čo sa dalo, to aj vypili :)

• Selfie fotky s knihou- hlasovanie

• Zhromažďovanie selfie fotiek detí s knihou bolo ukončené a nakoniec sme vybrali postupujúcich až 15 fotiek, namiesto 10-tich. Všetky boli nápadité, tvorivé, či zábavné. Tešíme sa, že u detí sú ešte stále knihy obľúbené.

V tomto príspevku máte možnosť si postupujúce fotografie pozrieť a následne v ankete, ktorá bude prístupná na edupage, máte možnosť zahlasovať.

Hlasovať je možné do 30.3.2022. Následne prebehne vyhodnotenie fotografií, ktoré získali najviac hlasov.

• Burza kníh

• Burza knih 1 odd. ŠKD

Burza kníh druhých ročníkov

V rámci Marca mesiaca kníh sme v oddeleniach 4. ročníkov ŠKD vykonali viacero aktivít zameraných na rozvoj čitateľskej zručnosti - čitateľský maratón, kvíz a výmenná burza kníh.

• Športové popoludnie

• Vybíjaná 1. a 3. oddelenie ŠKD

Športové popoludnie v ,, klietke"- vybíjaná a futbal medzi 3. a 6. oddelením. Počasie nám prialo, dobrá nálada a súťaživosť nám nechýbali. Užili sme si pekné popoludnie a spoznali nových kamarátov.

• 3. oddelenie ŠKD v Legomiestnosti

• Učíme a hráme sa s legom 16. a 17.3.2022. Pomocou lega zostavím číselnú os, slová rozdelím do hlások. Postavím z lega ulicu a dom a zahrajem sa v ňom.

• Selfie s knihou- predĺžený termín!

• Pre zvýšený záujem o našu školskú súťaž "Selfie s knihou" predĺžujeme termín na zasielanie fotografii do 22.3.2022! Z fotografií, ktoré nám prichádzajú, už teraz vieme povedať, že to bude ťažký výber :)

• Čitateľský kvíz v ŠKD

• Literárny kvíz v 5. odd ŠKD

V 3. oddelení sa uskutočnil čitateľský kvíz.

Pri príležitosti Marec- mesiac kníh sa deti z 1. oddelenia ŠKD zúčastnili čitateľského kvízu.

• Šachový turnaj

• Dňa 13.marca 2022 sa naši žiaci popasovali s veľkou konkurenciou na Majstrovstvách družstiev Bratislavského kraja v zrýchlenom šachu  ZŠ - online. Naši šachisti, Ján Košičár, Jonáš Praženica a Alexander Porubský, hrali statočne i čestne a každé jedno víťazstvo bolo naozaj zaslúžené. V celkovom počte sa zúčastnilo 41 škôl a 192 žiakov. Všetkým žiakom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a prajeme mnoho úspechov v ďalších šachových súťažiach!