• Mikuláš

     • V pondelok 6. 12., v deň sviatku svätého Mikuláša, kedy sa všetky deti tešia na darčeky, ktoré im prinesie, sme mali v niektorých triedach aj integrované tematické mikulášske vyučovanie. Hneď po príchode do školy si našli deti v triedach krásne čokoládové balíčky. Veľmi sa potešili, no nie len z balíčkov, ale zároveň sa tešili aj  na vyučovanie.

      Napríklad prváci sa na hodine čítania a písania dozvedeli zaujímavé informácie o Mikulášovi, čakalo ich mikulášske čítanie a  rôzne úlohy, ktoré spolu zvládli. Na matematike si otvárali mikulášske balíčky, v ktorých boli ukryté príklady, tvorili slovné úlohy a  príklady, plnili mikulášske vrecia podľa počtu. Mikulášske vyučovanie zavŕšili hudobnou výchovou, kde sa naučili pieseň o Mikulášovi, zahrali si aj na hudobných nástrojoch.

      Ďakujeme všetkým Mikulášom, ktorí naše deti obdarovali kopou sladkých dobrôt!

       

     • Máme na škole EXPERTa?

     • Dnes na našej škole súťažili žiaci v celoslovenskej vedomostnej súťaži Expert. Žiaci, ktorí žiaľ musia byť momentálne doma, mohli súťažiť online z domu. Po ukončení súťaže sa dozvieme, či máme na škole experta. Piataci a šiestaci mali otázky z tém Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry a žiaci 7-9.ročnika si mohli vybrať až zo šiestich tém. Ďakujeme súťažiacim za účasť. 

      Zároveň ďakujeme Rade rodičov Železnička za úhradu štartovného pre našich žiakov!

      Bližšie informácie nájdete tu

       

     • Dbáme na bezpečnosť

     • Z dôvodu zvýšenej ochrany našich žiakov a pedagógov nám pribudli do každej triedy na 1. stupni čističky vzduchu. Čističky vzduchu majú 4 stupne filtrácie. Všetky triedy 2.stupňa sú pravidelne - v popoludňajších hodinách -  vyžiarené germicídnymi žiaričmi. Na chodbe pri jedálni a vo vestibule školy nám pribudli difuzéry na dezinfekciu prostredia s certifikovaným dezinfekčným vonným olejom. Záleží nám na tom, aby sme boli v bezpečnom prostredí.

     • Dary jesene- vyhodnotenie

     • Tak a máme tu záver našej krásnej súťaže o najkrajšie výrobky Darov jesene. Jeseň pani bohatá nám ponúkla množstvo krásnych nápadov a ešte krajších výrobkov, ktoré nám poslalo 93 žiakov. Po ťažkom výbere sa do finále dostalo 20 najkrajších prác .
      Porotcami finálového kola boli rodičia, ktorí mali možnosť dať svoj hlas vybranému výrobku cez hlasovanie na edupage školy. Na základe tohto hlasovania, sa na 1.mieste umiestnili sestry Kristína a Natália Takácsové. Na 2.mieste Inka Hroskop a na 3.mieste sestry Lili a Sarah Vachálkové. Víťazi si od poroty prevzali krásne ceny. Všetci žiaci, ktorí sa zúčastnili našej online výstavy boli za svoju snahu a fantáziu odmenení malým darčekom. Víťazom blahoželáme a všetkým zúčastneným ešte raz ďakujeme za krásne výrobky a už teraz sa tešíme na ďalší ročník jesenných slávností.

     • Športové popoludnie prvákov v ŠKD

     • U nás v škole každý deň,

      celé telo rozhýbem.

      Stoj rozkročmo, ruky v bok,  

      rozcvičíme zátylok. 

      Pozriem vpravo na kamošku,

      usmejem sa na ňu trošku.

      Na kamoša doľava,

      cvičenie je zábava.

     • HODINA DEŤOM

     • Naša škola sa aj tento rok zapája do verejnej zbierky HODINA DEŤOM, ktorá aj vďaka vám pomáha deťom a mladým ľuďom v ohrození a rôznych krízových situáciách. Dvaja žiaci z detského parlamentu budú vo štvrtok, t.j. 21.10.2021, vo vstupnej hale školy od 9:40 do 11:00 čakať s označenou krabičkou. Aj Vy môžete symbolicky prispieť a pomôcť tak deťom v núdzi.

      Ďakujeme za vašu pomoc. 

     • Hlasujte za nás

     • Našu školu sme zapojili do celoslovenskej súťaže, v ktorej má šancu získať O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha na svojej pôde, a to na jeden školský rok zadarmo. Preto vás prosíme, urobte dobrú vec a hlasujte za našu školu na stránke O2- kliknúť sem. Čím viac sa nás zapojí a čím viac hlasov získame, tým väčšiu šancu má naša základná škola. Hlasovať je možné každý deň jedenkrát. 

      Vopred vám veľmi pekne ďakujeme.

     • Hlasovanie za "Dary jesene"

     • Milí rodičia. Dnes sme ukončili užší výber žiackych výtvorov "darov jesene". Výber bol skutočne veľmi ťažký, nakoľko všetky výrobky darov jesene boli nápadité a kreatívne, avšak v tomto príspevku nájdete výrobky, ktoré postúpili do užšieho výberu. Máte možnosť si tieto obrázky výrobkov prezrieť a vybrať si jeden, za ktorý zahlasujete. V ľavom hornom rohu každého obrázka nájdete jeho číslo k hlasovaniu. Následne bude spustená pre všetkých rodičov anketa v edupage, kde budete mať možnosť zahlasovať za obrázok, ktorý ste si vybrali. Hlasovať v ankete prostredníctvom edupage je možné od 18.10.2021 do 24.10.2021. Každý môže odovzdať svoj hlas len jednému výrobku (obrázku).

      Ďakujeme všetkým, ktorí sa do tejto celoškolskej súťaže zapojili!

     • Zážitkové učenie - Čachtice a Piešťany

     • Dňa 6.10 sme sa s mojou triedou 9.C zúčastnili výletu do Čachtíc a Piešťan. Vyučovanie prebiehalo na hrade, kde sme sa od pani sprievodkyne dozvedeli veľa zaujímavostí z histórie Čachtického hradu a zo života "krvavej pani" Alžbety Báthoryovej. Cestou na hrad sme v rámci ekológie riešili priamo v lese otázku, čo nepatrí do lesa a ako dlho sa v prírode rozkladajú odpadky. Zároveň sme prekonali niekoľko výškových metrov a zlepšili si fyzickú kondíciu. Potom sme sa presunuli do kúpeľného mesta Pieštany, kde sme si dopriali výborný obed. Výlet pokračoval na kúpeľnom ostrove, kde sme v rámci biológie pozorovali miestnu faunu a flóru. Ochutnali sme termálnu minerálnu vodu, navštívili sme kúpeľné domy a nakúpili si tradičné kúpeľné oblátky. Toto zážitkové učenie hodnotíme na výbornú. 

      Mgr. Radovan Obický

     • Centrum vedy

     • 4.ročník využil ešte pekné jesenné dni a vrámci zážitkového učenia, navštívili zážitkové centrum vedy, kde si prostredníctvom vlastných zmyslov vyskúšali ohurujúce momenty vedeckého sveta.

     • Dary jesene

     • Milí rodičia a žiaci!
      Každý rok, v našej našej škole, realizujeme aktivitu pod názvom ,,Dary jesene“. Žiaci vyrábajú rôzne kreatívne výrobky z tekvíc a iných jesenných a prírodných materiálov. Tento rok nebude výnimkou. Aktivita sa však, vzhľadom na epidemiologickú situáciu opäť uskutoční iným spôsobom. Výstavku si urobíme vo virtuálnom (online) priestore.  
      Znamená to, že Vaše kreatívne výrobky  z tekvíc a prírodných materiálov si môžete vyrobiť doma a v dňoch od 11.10. do 17.10.2021, poslať ich fotku na emailovú adresu: jana.magulova@zszelba.sk, nezabudnite uviesť meno dieťaťa a triedu.
      Následne sa uskutoční prvé kolo výberu výrobkov (fotografií), v ktorom pedagogickí zamestnanci školy vyberú 20 výrobkov (fotiek). Víťazi prvého kola postúpia do online hlasovania na portáli edupage, kde budete môcť Vy, rodičia našej školy, v dňoch od 18.10 – 24.10 hlasovať za výrobok, ktorý sa vám najviac páči. Tri výherné výrobky (fotografie) budú ocenené a dostanú cenu, ktorú im odovzdá pani riaditeľka. Všetci zúčastnení dostanú cenu za účasť.
      Už teraz sa tešíme na Vaše kreatívne výrobky.