• Novinky

      • Kúzelník v ŠKD

      • Dňa 29.1.2020 sme mali v ŠKD kúzelníka . Podujatie sa konalo v malej telocvični ,odkiaľ sa ozývalo výskanie a krik z nadšenia pri jeho kúzlach.Vystúpenie sa nám veľmi páčilo.Určite veľa z detí sa chcelo po vystúpení stať kúzelníkom.Už teraz sa tešíme na jeho ďalšie vystúpenie. Beáta Kopiláková

      • Hviezdoslavov Kubín

      • Dňa 12. 2. 2020  sa v knižnici školy ZŠ Železničná uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy, Hviezdoslavov Kubín. Súťažilo sa v troch kategóriách, členených jednotlivo na poéziu a prózu.  Každý jeden recitátor predviedol skvelý výkon. Porota to pri rozhodovaní naozaj nemala ľahké, nakoľko každý jeden súťažiaci bol originálny a výnimočný, s chuťou predniesť text ako najlepšie vie. Víťazi jednotlivých kategórií postupujú do okresného kola Hviezdoslavovho Kubína, ktoré sa bude konať už 18. marca taktiež v našej škole ZŠ Železničná. Úspešným recitátorom gratulujem a prajem nielen im, ale aj všetkým zúčastneným, nech ich radosť z literatúry a prednesu aj naďalej pretrváva.                                                                                          

       Mgr. Soňa Mokošáková

       Vyhodnotenie:

       1. kategória ( 2., 3., 4. ročník)

       Poézia:                                            Próza:

       1. Gréta Kurucová                     ---
       2. Petra Töröková                      Jakub Hricko
       3. Alexandra Slížiková               Natália Čabáková

        

       1. kategória (5., 6., 7. ročník)

       Poézia:                                            Próza:

       1. Alžbeta Molnárová               Nataša Gallovičová
       2. Vasily Lipitskiy                        Natália Zajková
       3. Andrea Grecová                    Adam Tadeáš Danis

        

       1. kategória (8., 9. ročník)

       Poézia:                                                  Próza:

       1. Sára Vernarská                             Barbora Blažencová
       2. Daniela Šperglová                        ---
       3. Viktória Zváčová                           ---
      • Valentín

      • Vo štvrtok 13.2 budú deti z detského parlamentu chodiť po škole zbierať "valentínky". Nezabudnite na ne napísať meno a triedu žiačky, žiaka, učiteľky, učiteľa, alebo inej osoby, ktorú máte radi. Detský parlament bude "valentínky" v piatok 14.2 roznášať ich majiteľom. 

      • Novoročný 5-boj

      • Na našej škole sa konal už v poradí  14. ročník  tradičného novoročného zápolenia predškolákov . Zúčastnili  sa ho športuchtiví malí športovci z MŠ Kaméliová, Hnilecká  a Bodvianska. Boj to bol veľmi vyrovnaný a súťažiaci sa s veľkým zápalom vrhali do ďalších športových výkonov, aby všetkým dokázali svoj postreh, rýchlosť, bystrosť, dôvtip, odvahu, hravosť, ale aj množstvo iných  vlastností, ktoré si vybudovali v doterajšom krátkom živote. A že sa im výnimočne darilo dokumentujú nasledujúce momentky!


       Záverečné umiestnenie

       1.

       MŠ Hnilecká

       2.

       MŠ Kaméliová 1

       3.

       MŠ Kaméliová 2

       4.

       MŠ  Bodvianska

                                                                                                 

      • Pošta

      • Okrem toho , že sa žiaci II.A naučili správne písať adresu, navštívili aj miestnu poštu, kde zistili, na čo to miesto slúži, ako je potrebné sa tam správať, čo všetko musíme splniť, aby sa napísaný pozdrav dostal k našich  rodičom. A toto prekvapenie zaiste na nich čaká  už u nich doma...

      • Poďakovanie

      • V piatok 17.1.2020 sme navštívili Krízové centrum Dúha, aby sme odovzdali vyzbierané peniaze z HELPMARKETU a SWAPU. Ďakujeme všetkým rodičom, deťom a učiteľom za pomoc a ochotu pomáhať ľuďom, ktorí to veľmi potrebujú.

       Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať krásnych 325,60,-€.

       Detský parlament, Mgr. Radovan Obický, Mgr. Katarína Štofančíková a Mgr. Katarína Dobrovodská vám ďakujú

      • Senior centrum Vrakuňa

      • Dňa 16.12.2019 vystúpili žiaci z II.C triedy a Michaela Zeleňáková z V. A triedy v Senior Centrum klube dôchodcov Vrakuňa. Svojim vianočným programom potešili našich seniorov, ktorí ich ocenili veľkým potleskom aj sladkým balíčkom.

      • Šinter liga.

      • Dňa 6.12.2019 sa uskutočnil prvý turnaj ŠINTER ligy v tomto roku na ZŠ Rajčianskej. Žiaci zo základných škôl Rajčianska, Železničná a Žitavská súťažili v dvoch kategóriách, zmerali si svoje schopnosti a zručnosti v disciplínach ako napr. štafety, streľba na kôš, ale aj v hre 3 na 3. Počas akcie nás navštívil starosta Vrakune pán Martin Kuruc a niekoľkonásobný najlepší basketbalista Slovenska pán Radoslav Rančík. Celú akciu zaznamenávala televízia TV Bratislava. Naši žiaci podali fantastický výkon v Mikulašskych podmienkach a a na záver sa tešili z vitazstva. Okrem krásnych cien a darčekov sme si všetci odniesli veľa športových zážitkov. Našim " RISING SUNS" držím palce v ďalších zápasoch. 

      • Šikovní žiaci postupujú na okresné kolo olympiád

      • Nemecký jazyk: Na prvom mieste sa umiestnila Sára z 9.B, druhý skončil Karol z 8.B a na treťom mieste sa umiestnila Ema z 8.B. 

       Anglický jazyk: Sofia zo 7.A a tesne Jakub zo 7.C.

       Biológia: Terezka z 8.B, oporou bude Regina a Miška z 8.A.

       gratulujeme a prajeme veľa úspechov na okresnom kole

      • Riaditeľské voľno

      • Vážení rodičia,

       oznamujem vám, že v zmysle § 150 ods. 5  zákona č. 245/2008 Z. z.  o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o doplnení niektorých zákonov, poskytujem žiakom Základnej školy, Železničná 14, v Bratislave riaditeľské voľno dňa 20.12.2019 z prevádzkových a organizačných dôvodov.

        

       Mgr.Andrea Macháčová

       riaditeľka školy

       Odhlásenie zo stravy 20.12.2019 je automatické. 

      • Hlasujte, ďakujeme.

      • S radosťou si Vás dovoľujem informovať, že populárna celoslovenská súťaž pre základné a stredné školy s názvom 

       „ALL STAR SCHOOL – školy, ktoré najviac žijú pohybom a športom 

       úspešne odštartovala svoju druhú fázu, v ktorej si každý môže nájsť svojich favoritov a podporiť ich prostredníctvom online hlasovania. 

       Všetky zapojené školy môžete spoznať na adrese www.mozebyt.sk/all-star-school/videa-hlasovanie-2019/ , kde od 2. 12. 2019 do 28. 2. 2020 prebieha bezplatné online hlasovanie.

       Naša škola má číslo 64, prosím nájdite si chvíľočku a podporte nás, sme veľka škola, moho by to výjsť...

       ĎAKUJEME 

       Hlasovať je možné zadarmo a opakovane (neobmedzene na jednu IP adresu).

      • Medovníky

      • V tento krásny predvianočný čas sme aj my tretiaci zo 7.oddelenia boli vyskúšať našu novú krásnu kuchynku a spolu s našou pani vychovávateľkou a za pomoci pani učiteľky Domoterovej ktorej týmto ďakujeme sme piekli vianočné medovníčky, ktoré sme následne v triede zdobili.

      • Medvedíky

      • Naše deti z ŠKD sa v spolupráci s rodičmi  zapojili do krásnej akcie, ktorej cieľom bolo pomôcť a vedieť sa podeliť.

       Národný ústav detských chorôb vyhlásil zbierku plyšových medvedíkov, ktorí poputujú na charitatívny bazár. Výťažok z predaja pôjde na zakúpenie potrieb pre kamarátov, ktorí ležia v nemocnici. Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili a pochopili

       hlavnú myšlienku tejto akcie. Spoločne sa nám podarilo  vyzbierať 85 medvedíkov na dobrú vec. 

      • Čokoládovňa

      • Celý 2. ročník sa v pondelok zúčastnil sladkého a voňavého zážitkového učenia v Čokoládovni v Rakúsku. Zážitok to bol neuveriteľný! Nielen že sme sa naučili  ako sa vyrába sladká pochúťka, ale mohli sme aj  ochutnávať  rôzne dobroty, kým sme len vládali... Verte, netrvalo to dlho!