• Novinky

      • Klub učenia hrou - KUH

       • Milí rodičia, tento rok majú deti opäť možnosť navštevovať Klub učenia hrou v čase od 14.00 do 16.00. KUH prebieha zvyčajne v senzorickej miestnosti s názvom Zmyslovňa, prípadne v učebniach.

       • Špeciálna pedagogička v spolupráci s asitentmi budú so žiakmi do cca 15.15 pracovať na zaujímavých úlohách, či pripraovať sa na vyučovanie. Žiaci druhého stupňa sa pripravujú v triede s pedagogičkou. Zvyšný čas strávia spoločenskými hrami a pohybovou aktivitou "na šatkách". Mobilné telefóny žiaci môžu využiť iba na telefonát s rodičmi, nie na hranie. V prípade, že máte záujem prihlásiť dieťa na KUH, napíšte email  na adresu katarina.dobrovodska@zszelba.sk , kde bude uvedené:meno dieťaťa,trieda, deň, o ktorý máte záujem (maximálne dva).

      • Biela pastelka

      • V piatok trinásteho sa prvýkrát stretli zástupcovia detského parlamentu. Prijali sme medzi seba nových členov a prediskutovali sme plán aktivít na školský rok 2019/2020. Už budúci piatok (20.9.) sa zapájame do verejnej zbierky na podporu ľudí so zdravotným postihnutím - BIELA PASTELKA. Ambasádorkou projektu je Adela Vinczeová a ambasádormi našej školy budú Lukáš a Miška zo 7.C. triedy.
       Nezabudnite si priniesť dobrovoľný príspevok.
       Ďakujeme. 

      • Začiatok školského roka 2019/2020

      • Milí žiaci, rodičia, priatelia,

       tešíte sa už do školy?

       My sa už na vás pripravujeme a veľmi sa tešíme....

       Tak, a opäť začíname....

        

       školský rok 2019/2020 slávnostne otvoríme 2. septembra 2019

        

       o 8.15 hod. v átriu školy

        

       • Menné zoznamy žiakov nebudú zverejnené na bráne školy,  ale budú prístupné v dňoch 26.- 30. 8. 2019 v škole v čase od 9.00 hod. do 16.00 hod.
       • Školský klub detí je v prevádzke 2. septembra popoludní do 15.00 hod.  a od 3. septembra od 6.30 ráno do 17.30 popoludní
       • Predpokladaný čas ukončenia vyučovania 2.9.2019 je 10.30 hod.
       • Školská jedáleň začína variť od 2. septembra 2019. Obed bude od 11.00 hod. do 13.00 hod. Všetci žiaci, ktorí odovzdali prihlášku na stravu sú na stravu prihlásení. Stravu treba odhlásiť najneskôr do 8.00 hod. 2. septembra 2019. Ak ste neodovzdali prihlášku (zápisný lístok na stravovanie https://cloud5.edupage.org/cloud/Ziadost_o_prijatie_ziaka_na_stravovanie_-_Zapisny_listok.pdf?z%3AYfS95yULV8Tvo4S3yN88t2kUmoZkQ4Kp7VDP3GnHnrutmiWIGcsZeNNHqWXDPgJC) a chcete poberať príspevok štátu na stravovanie, tak vypíšte a odovzdajte zápisný lístok najneskôr do 2. 9. 2019 do 8.00 hod. Ak žiak (zákonný zástupca)  neodovzdal zápisný lístok, má sa za to, že na obedy nechodí. 

        

      • Prváci na zvieracej farme

      • Posledné zážitkové učenie prvákov patrilo zvieratkám.  Všetci sme navštívili  farmu a živé tvory,  o ktorých sme sa od uja farmára dozvedeli zaujímavé príbehy. Spoznali sme nielen  ich mená, životné príbehy, ale aj ako bývajú, čim sa živia a čím sú pre nás užitočné. Keď sme sa posilnili pravým slovenským obedom a odcestovali do školy, v pripravenom pracovnom liste sme si pospomínali, čo sme na farme videli a zažili. Bol to veľmi pekný deň.

      • OZNAM ŠJ

      • V dňoch od 25.6.2019  -   27.6.2019 sa obedy v ŠJ vydávajú od 11,30 hod. do 13,30 hod.

       Dňa 28.6.2019 sa budú obedy vydávať v čase od 11.00 do 13.00.

       ďakujeme za porozumenie Jurányiová

      • Škola v prírode

      • V dňoch 17.6.2019 až 21.6.2019 sa žiaci z 2.A a 3.B zúčastnili pobytu v škole v prírode v Demänovskej Doline – Jasná. Boli sme ubytovaní v hoteli SKI. Keďže bolo premenlivé počasie, niektoré vyučovacie hodiny prebiehali v hoteli a iné vo voľnej prírode. Vysvetlili sme si, ako sa treba správať v prírode a naučili sa chápať význam lesov a ich ochrany. Každý deň sme chodili na turistické vychádzky a oboznamovali sa s prírodou. V stredu sme navštívili Demänovskú jaskyňu slobody. Žiakov očarili jazierka a kvapľové útvary každého druhu. Zaujímavosťou pre nich boli aj netopiere, ktoré sa v jaskyni bežne vyskytujú. Na ďalší deň sme sa vybrali k Vrbickému plesu. Prechádzka okolo neho nás všetkých  zaujala. Na vode plávali kačičky a popri chodníčkoch sme mali možnosť pozorovať nádhernú okolitú prírodu. Žiaci mali neustále veľa rôznych aktivít a hier. Športové a zábavné podujatia. Veríme, že žiakom sa v škole v prírode páčilo a domov odišli plní dojmov a prekrásnych zážitkov. Svedčia o tom aj denníčky, ktoré si písali a doplnili ich nádhernými ilustráciami. Mgr. Sylvia Plevková PaedDr. Zuzana Dömötörová

        

      • Atletický míting

      • Ako už býva zvykom, aj tento rok sme sa podujali organizovať už tradičný atletický míting na našej škole. Toho roku pripadol dátum na 5. 6., kedy nám aj počasie doprialo a súťažiaci si tak mohli užiť krásne slnečné a teplé počasie. Za účasti ZŠ Rajčianská, ZŠ Podzáhradná a ZŠ Železničná sa bojovalo v nasledovných atleteických disciplínach: beh na 60m, 200m, 800m dievčatá, 1000m chlapci, skok do diaľky a na záver tzv. "kráľovská disciplína" štafeta na 4x200m. Dievčatá aj chlapci  zo seba vydali maximum a po konečnom súčte bodov sme opäť obhájili prvenstvo z minulého roka čomu sa veľmi tešíme. Všetkým zúčastneným školám touto cestou ďakujeme za účasť a víťazovi samozrejme gratulujeme. Mgr. Gabriel Uňatinský.

      • Projektiáda I.stupeň

      • 29.máj patril  víťazom ročníkových kôl žiakov  1. stupňa. Prišli do 221-tky, aby predviedli svoje projekty a zaujali  všetkých poslucháčov. Naozaj to boli fantastické výkony. Žiaci nám ukázali, že ich svet záujmov je bohatý, že svoj voľný čas využívajú aktívne a natrvalo si rozširujú obzory poznania. Porota mala ťažkú prácu, aby zo všetkých súťažiacich vybrala tých naj!  Všetkým patrí náš obdiv.  Na tomto mieste Vám  teraz predstavujeme mená tých najlepších!

        

       ročníky 1.-2.

       ročníky 3.-4.

       1.miesto   Choma Samuel    1.A

       1.miesto   Molnárová Alžbeta  4.C

       2.miesto   Sliacka Simona    2.A

       2.miesto   Grecová Andrea       4.D

       3.miesto   Kurucová Gréta   1.A

       3.miesto   Koyš Leonard            4.A

       4.miesto   Zrubek Kristián    1.C

       4.miesto   Jurášková Sára          3.C

      • Okresné kolo v atletike

      • Dňa 23. 5. sa uskutočnilo okresné kolo v atletike žiačok a žiakov, ktoré sa konalo už tradične na atletickej dráhe na Mladej Garde. Aj tento rok sme štartovali ako v dievčenskej, tak aj v chlapčenskej kategórii. V naozaj silnej atletickej konkurencii sme sa však nestratili a radosť nám spravili hlavne dievčatá. Konkrétne Regina Šejirmanová zo 7.A, ktorá skončila na krásnom 3. mieste v hode kriketovou loptičkou Do finálovej osmičky sa však prebojovala aj Nela Karabová z 9.B triedy. V behu na 60m žiačok sa do najlepšej osmičky dostala Lívia Múčková z 9.B, ktorá taktiež reprezentovala vo veľmi dobrom svetle. U chlapcov stojí za zmienku spomenúť Juraja Hrica taktiež z 9.B v behu na 1000m, keď skončil z celkového počtu na 8.mieste. Všetkým zúčastneným žiakom však ďakujme za reprezentáciu školy a prajeme ďalšie športové úspechy. Mgr. Gabriel Uňatinský.

      • Pohár starostu

      • 29. 5 sa už tradične konal turnaj troch vrakunských škôl o pohár starostu mestskej časti Vrakuňa. Žiaci súťažili v dvoch športových  odvetviach  a to konkrétne vybíjaná dievčat a futbal chlapcov. V oboch športoch sa súťažilo v kategóriách mladších a starších žiakov a žiačok. Kým dievčatá si svoje sily vo vybíjanej  merali v telocvični na ZŠ Žitavskej, chlapci bojovali vo futbale o pohár starostu  na domácej pôde našej školy ZŠ Železničná. V mladších aj starších žiakoch sme nenechali nič na náhodu a svoje kvality sme potvrdili hneď od začiatku. Napokon sme na turnaji nenašli premožiteľa a suverénne turnaj ovládli.  Aj dievčatá potvrdili svoje kvality a vo všetkých turnajoch zvíťazili. Celkovo sme získali najviac bodov a tak sme opäť získali aj Pohár starostu , ktorý prišiel odovzdať osobne sám pán starosta. Všetkým žiakom gratulujeme a ďakujeme za ukážkovú reprezentáciu školy.

        

      • Projektiáda II.stupeň

      • Vo štvrtok sme sa zišli v kultúrnom dome, aby sme si vypočuli prezentácie žiakov, ktorí postúpili z triednych a ročníkových kôl. Aj tento rok mala porota veľmi ťažké rozhodovanie. Všetkým zúčastneným žiakom gratulujeme za ich prácu i odvahu.

       Najúspešnejšie projekty 2018/2019
        

       Šebeňová Tamara a Gallovičová Nataša 5.C
       Ohnivé dejiny „Pekáreň u dobrého praclíka“

       Vadkerti Adam 9.A
       „Pavúky“

       Nojič Alex 8.B
       „Moja Vrakuňa „

       Pitoňák Jakub 6.C
       „Moja vymyslená krajina“ prezentácia v anglickom jazyku


       Zvláštne ocenenie:
       Bugárová Natália, Patca Dominika, Baláž Dávid
       za prezentáciu o tvorbe časopisu EKOWAR
       Kovačičová Michaela
        za vlastnú tvorba – báseň

      • HELP MARKET

      • Vážení rodičia, dňa 08.06. 2019 sa v rámci Dňa rodiny a športu uskutoční charitatívny HELPMARKET.

       Obraciame sa na Vás s prosbou o poskytnutie predajného tovaru a vecí, ktoré potrebujú rodiny v núdzi t.j.:

       - kozmetika (šampón, sprchový gél, mydlo, parfum, pracie prostriedky, jar,...)

       - potraviny (cestoviny, ryža, konzervy,...)

       - potreby do domácnosti (hrnčeky, taniere, utierky, varešky,...) / vysávač a iná elektronika

       - knihy, CD, DVD, platne, obrazy, spoločenské hry, hračky (nie plyšáky)

       - oblečenie

       - potreby pre domácich kutilov

       Všetko by malo byť nepoužité a nepoškodené. Kozmetika a potraviny musia mať aktuálnu dobu trvanlivosti.

       Tovar môžu nosiť deti do svojich tried, / maximálne 1-2 veci na dieťa / kde si ho vyzdvihnú členovia detského parlamentu. Zbierka potrvá od 15.05. do 07.06. 2019. Výťažok z helpmarketu bude venovaný deťom, spolužiakom a rodinám v núdzi.

       Mgr. Radovan Obický, Mgr. Katarína Štofančíkova, Mgr. Katarína Dobrovodská a detský parlament Vám ďakujú. :-)

      • Krajské kolo- hádzaná.

      • Utorok 14. 5. sa uskutočnilo krajské kolo v hádzanej chlapcov, ktorého dejiskom bola mestská športová hala v Malackách. Naši žiaci sa stretli s naozaj kvalitnými hádzanárskymi družstvami zo Stupavy, Modry a s inými ďalšími. Chlapci si počínali veľmi dobre a bojovali až do konca turnaja. Napokon sa nám podarilo vybojovať krásne 4. miesto z krajského kola čo je naozaj chválihodné medzi takými družstvami, aké sa na turnaji zúčastnili. Všetkým hráčom ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme veľa ďalších úspechov v športe. Mgr. Gabriel Uňatinský.

      • Škola v prírode.

      • Nádherná príroda, skvelá zábava, nové vedomosti, priateľstvá, nekončiaci smiech, veľa športu, fakultatívny výlet do mesta Žiliny s “čarovnou” sprievodkyňou, maškarný večierok, narodeninová oslava, opekačka... to všetko je nekončiaci rad zážitkov, ktoré priniesla Škola v prírode v Belušských Slatinách žiakom 5. a 6. ročníka v termíne 6. - 10. máj 2019.

       “Ostaňme tu dlhšie, prosím!” hovorí za všetko :-)

       Ďakujeme ešte raz všetkým, ktorí sa zúčastnili. Bolo naozaj výborne!

       p. uč. Pilátová, p. uč. Mokošáková, p. uč. Kusý, p. uč. Uňatinský

      • Škola v prírode.

      • Žiaci  I. A, I. C, II. C a II. D s pani učitelkami prežili krásnych päť dní od 29. 04. – do 03. 05. 2019 v horskom hoteli Belušské Slatiny.

       Nezabudnuteľné zážitky cez spoznávanie histórie Trenčianského hradu, prírodných krás Strážovských vrchov, ubytovanie, výborné jedlo a pestrý program vyšli na jedničku.

       Naši rytieri a dvorné dámy sa výborne bavili, naučili sa niečo nové a čo je najdôležitejšie v zdraví sa vrátili k svojim rodičom.