• Novinky

      • Senior centrum Vrakuňa

      • Dňa 16.12.2019 vystúpili žiaci z II.C triedy a Michaela Zeleňáková z V. A triedy v Senior Centrum klube dôchodcov Vrakuňa. Svojim vianočným programom potešili našich seniorov, ktorí ich ocenili veľkým potleskom aj sladkým balíčkom.

      • Šinter liga.

      • Dňa 6.12.2019 sa uskutočnil prvý turnaj ŠINTER ligy v tomto roku na ZŠ Rajčianskej. Žiaci zo základných škôl Rajčianska, Železničná a Žitavská súťažili v dvoch kategóriách, zmerali si svoje schopnosti a zručnosti v disciplínach ako napr. štafety, streľba na kôš, ale aj v hre 3 na 3. Počas akcie nás navštívil starosta Vrakune pán Martin Kuruc a niekoľkonásobný najlepší basketbalista Slovenska pán Radoslav Rančík. Celú akciu zaznamenávala televízia TV Bratislava. Naši žiaci podali fantastický výkon v Mikulašskych podmienkach a a na záver sa tešili z vitazstva. Okrem krásnych cien a darčekov sme si všetci odniesli veľa športových zážitkov. Našim " RISING SUNS" držím palce v ďalších zápasoch. 

      • Šikovní žiaci postupujú na okresné kolo olympiád

      • Nemecký jazyk: Na prvom mieste sa umiestnila Sára z 9.B, druhý skončil Karol z 8.B a na treťom mieste sa umiestnila Ema z 8.B. 

       Anglický jazyk: Sofia zo 7.A a tesne Jakub zo 7.C.

       Biológia: Terezka z 8.B, oporou bude Regina a Miška z 8.A.

       gratulujeme a prajeme veľa úspechov na okresnom kole

      • Riaditeľské voľno

      • Vážení rodičia,

       oznamujem vám, že v zmysle § 150 ods. 5  zákona č. 245/2008 Z. z.  o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o doplnení niektorých zákonov, poskytujem žiakom Základnej školy, Železničná 14, v Bratislave riaditeľské voľno dňa 20.12.2019 z prevádzkových a organizačných dôvodov.

        

       Mgr.Andrea Macháčová

       riaditeľka školy

       Odhlásenie zo stravy 20.12.2019 je automatické. 

      • Hlasujte, ďakujeme.

      • S radosťou si Vás dovoľujem informovať, že populárna celoslovenská súťaž pre základné a stredné školy s názvom 

       „ALL STAR SCHOOL – školy, ktoré najviac žijú pohybom a športom 

       úspešne odštartovala svoju druhú fázu, v ktorej si každý môže nájsť svojich favoritov a podporiť ich prostredníctvom online hlasovania. 

       Všetky zapojené školy môžete spoznať na adrese www.mozebyt.sk/all-star-school/videa-hlasovanie-2019/ , kde od 2. 12. 2019 do 28. 2. 2020 prebieha bezplatné online hlasovanie.

       Naša škola má číslo 64, prosím nájdite si chvíľočku a podporte nás, sme veľka škola, moho by to výjsť...

       ĎAKUJEME 

       Hlasovať je možné zadarmo a opakovane (neobmedzene na jednu IP adresu).

      • Medovníky

      • V tento krásny predvianočný čas sme aj my tretiaci zo 7.oddelenia boli vyskúšať našu novú krásnu kuchynku a spolu s našou pani vychovávateľkou a za pomoci pani učiteľky Domoterovej ktorej týmto ďakujeme sme piekli vianočné medovníčky, ktoré sme následne v triede zdobili.

      • Medvedíky

      • Naše deti z ŠKD sa v spolupráci s rodičmi  zapojili do krásnej akcie, ktorej cieľom bolo pomôcť a vedieť sa podeliť.

       Národný ústav detských chorôb vyhlásil zbierku plyšových medvedíkov, ktorí poputujú na charitatívny bazár. Výťažok z predaja pôjde na zakúpenie potrieb pre kamarátov, ktorí ležia v nemocnici. Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili a pochopili

       hlavnú myšlienku tejto akcie. Spoločne sa nám podarilo  vyzbierať 85 medvedíkov na dobrú vec. 

      • Čokoládovňa

      • Celý 2. ročník sa v pondelok zúčastnil sladkého a voňavého zážitkového učenia v Čokoládovni v Rakúsku. Zážitok to bol neuveriteľný! Nielen že sme sa naučili  ako sa vyrába sladká pochúťka, ale mohli sme aj  ochutnávať  rôzne dobroty, kým sme len vládali... Verte, netrvalo to dlho!

      • HELPMARKET  Vianoce 2019

      •   

       Vážení rodičia, dňa 18.12. 2019 sa v rámci Vianočných trhov uskutoční charitatívny HELPMARKET.

       Obraciame sa na Vás s prosbou o poskytnutie predajného tovaru a vecí, ktoré potrebujú rodiny v núdzi t.j.:

       - kozmetika (šampón, sprchový gél, mydlo, parfum, pracie prostriedky, jar,...)

       - potraviny (cestoviny, ryža, strukoviny, konzervy, čaj, cukrovinky,...)

       - potreby do domácnosti (hrnčeky, taniere, utierky, varešky, kuchynské spotrebiče, elektronika,...)

       - knihy, CD, DVD, platne, obrazy, spoločenské hry, hračky (nie plyšáky), a čokoľvek, čo už nepotrebujete.

       Všetko by malo byť nepoužité a nepoškodené. Kozmetika a potraviny musia mať aktuálnu dobu trvanlivosti.

       Tovar môžu nosiť deti do svojich tried, / maximálne 1-2 veci na dieťa / kde si ho vyzdvihnú členovia detského parlamentu. Zbierka potrvá od 29.11. do 17.12. 2019. Výťažok z helpmarketu bude venovaný deťom, spolužiakom a rodinám v núdzi.

       Mgr. Radovan Obický, Mgr. Katarína Štofančíková a detský parlament Vám ďakujú. :-)

       SWAP – ekologické riešienie získavania „nových“ vecí.   „Prines, vymeň, odnes.“

       Novinkou Helpmarketu 2019 bude SWAP. Swap je zameraný na výmenu oblečenia a doplnkov. Prineste čisté, pekné a nepoškodené oblečenie do spoločného obehu a za odmenu si môžete odniesť niečo nové, čo sa vám zapáči, a čo potrebujete. Oblečenie môžete priniesť osobne do školy, alebo poslať po deťoch, max. 1 tašku. Deti odovzdajú tašky s oblečením zástupcom detského parlamentu, alebo triednym učiteľom. 

       Každý darca tašky s oblečením dostane kupón, ktorý je vstupenkou do swapu, na ktorom si bude môcť odniesť oblečenie, ktoré sa vám zapáči. Ak sa chcete swapu zúčastniť len ako nákupcovia, vstupné je 3,- €. Oblečenie, ktoré si nenájde nového majiteľa poputuje na dobročinné účely.

       Mgr. Radovan Obický, Mgr. Katarína Štofančíková a detský parlament vám ďakujú.

      • Majstrovstvá bratislavského kraja v šachu

      • Dňa 22.11.2019 sme sa zúčastnili šachového boja na Majstrovstvách bratislavského kraja v šachu žiakov a žiačok. Našej šikovnej žiačke Erike Pavelekovej sa podarilo úspešne obstáť v tejto náročnej skúške šachových schopností a náročných rozhodnutí. Tešíme sa z jej úspechov. Do budúcich zápasov jej prajeme veľa dobre premyslených ťahov a víťazných partií.

      • Malí kuchári

      • V priestoroch našej školy sa pýšime modernou školskou kuchynkou. My, druháci sme si vyskúšali svoju kuchársku zručnosť pri príprave zeleninových a ovocných šalátov.

       Bola to „mňamka“ a už teraz sa tešíme na ďalšie recepty, ktoré vyskúšame.

      • Múzeum holokaustu v Seredi

      • Dňa 13.11.2019 sme so žiakmi 9. ročníka navštívili Múzeum holokaustu v Seredi. Žiaci sa dozvedeli mnoho informácií o transportoch našich obyvateľov, o osudoch ľudí v koncentračných táboroch, i to, komu vďačíme za odhalenie praktík potláčania ľudských práv v táboroch smrti. Veríme, že vďaka exkurzii sme v žiakoch upevnili  pocit, že na túto súčasť našich dejín nemôžeme zabudnúť.

      • Hodina deťom.

      • Vo štvrtok (14.11.) sa na našej škole uskutoční verejná zbierka Hodina deťom, ktorá pomáha deťom v núdzi. Ak chcete prispieť, nezabudnite si so sebou priniesť nejaké peniažky navyše. Pomáhať pri zbierke budú deti z detského parlamentu. Ďakujeme.