• Novinky

      • Novoročný 5-boj

      • Na našej škole sa konal už v poradí  14. ročník  tradičného novoročného zápolenia predškolákov . Zúčastnili  sa ho športuchtiví malí športovci z MŠ Kaméliová, Hnilecká  a Bodvianska. Boj to bol veľmi vyrovnaný a súťažiaci sa s veľkým zápalom vrhali do ďalších športových výkonov, aby všetkým dokázali svoj postreh, rýchlosť, bystrosť, dôvtip, odvahu, hravosť, ale aj množstvo iných  vlastností, ktoré si vybudovali v doterajšom krátkom živote. A že sa im výnimočne darilo dokumentujú nasledujúce momentky!


       Záverečné umiestnenie

       1.

       MŠ Hnilecká

       2.

       MŠ Kaméliová 1

       3.

       MŠ Kaméliová 2

       4.

       MŠ  Bodvianska

                                                                                                 

      • Pošta

      • Okrem toho , že sa žiaci II.A naučili správne písať adresu, navštívili aj miestnu poštu, kde zistili, na čo to miesto slúži, ako je potrebné sa tam správať, čo všetko musíme splniť, aby sa napísaný pozdrav dostal k našich  rodičom. A toto prekvapenie zaiste na nich čaká  už u nich doma...

      • Poďakovanie

      • V piatok 17.1.2020 sme navštívili Krízové centrum Dúha, aby sme odovzdali vyzbierané peniaze z HELPMARKETU a SWAPU. Ďakujeme všetkým rodičom, deťom a učiteľom za pomoc a ochotu pomáhať ľuďom, ktorí to veľmi potrebujú.

       Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať krásnych 325,60,-€.

       Detský parlament, Mgr. Radovan Obický, Mgr. Katarína Štofančíková a Mgr. Katarína Dobrovodská vám ďakujú

      • Senior centrum Vrakuňa

      • Dňa 16.12.2019 vystúpili žiaci z II.C triedy a Michaela Zeleňáková z V. A triedy v Senior Centrum klube dôchodcov Vrakuňa. Svojim vianočným programom potešili našich seniorov, ktorí ich ocenili veľkým potleskom aj sladkým balíčkom.

      • Šinter liga.

      • Dňa 6.12.2019 sa uskutočnil prvý turnaj ŠINTER ligy v tomto roku na ZŠ Rajčianskej. Žiaci zo základných škôl Rajčianska, Železničná a Žitavská súťažili v dvoch kategóriách, zmerali si svoje schopnosti a zručnosti v disciplínach ako napr. štafety, streľba na kôš, ale aj v hre 3 na 3. Počas akcie nás navštívil starosta Vrakune pán Martin Kuruc a niekoľkonásobný najlepší basketbalista Slovenska pán Radoslav Rančík. Celú akciu zaznamenávala televízia TV Bratislava. Naši žiaci podali fantastický výkon v Mikulašskych podmienkach a a na záver sa tešili z vitazstva. Okrem krásnych cien a darčekov sme si všetci odniesli veľa športových zážitkov. Našim " RISING SUNS" držím palce v ďalších zápasoch. 

      • Naša kuchynka funguje na plné obrátky

      • V predvianočný čas sa školou niesli rôzne vône, jedna lepšia ako druhá. Vypekali aj malkáči aj velkáči.

      • Šikovní žiaci postupujú na okresné kolo olympiád

      • Nemecký jazyk: Na prvom mieste sa umiestnila Sára z 9.B, druhý skončil Karol z 8.B a na treťom mieste sa umiestnila Ema z 8.B. 

       Anglický jazyk: Sofia zo 7.A a tesne Jakub zo 7.C.

       Biológia: Terezka z 8.B, oporou bude Regina a Miška z 8.A.

       gratulujeme a prajeme veľa úspechov na okresnom kole

      • Riaditeľské voľno

      • Vážení rodičia,

       oznamujem vám, že v zmysle § 150 ods. 5  zákona č. 245/2008 Z. z.  o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o doplnení niektorých zákonov, poskytujem žiakom Základnej školy, Železničná 14, v Bratislave riaditeľské voľno dňa 20.12.2019 z prevádzkových a organizačných dôvodov.

        

       Mgr.Andrea Macháčová

       riaditeľka školy

       Odhlásenie zo stravy 20.12.2019 je automatické. 

      • Hlasujte, ďakujeme.

      • S radosťou si Vás dovoľujem informovať, že populárna celoslovenská súťaž pre základné a stredné školy s názvom 

       „ALL STAR SCHOOL – školy, ktoré najviac žijú pohybom a športom 

       úspešne odštartovala svoju druhú fázu, v ktorej si každý môže nájsť svojich favoritov a podporiť ich prostredníctvom online hlasovania. 

       Všetky zapojené školy môžete spoznať na adrese www.mozebyt.sk/all-star-school/videa-hlasovanie-2019/ , kde od 2. 12. 2019 do 28. 2. 2020 prebieha bezplatné online hlasovanie.

       Naša škola má číslo 64, prosím nájdite si chvíľočku a podporte nás, sme veľka škola, moho by to výjsť...

       ĎAKUJEME 

       Hlasovať je možné zadarmo a opakovane (neobmedzene na jednu IP adresu).

      • Medovníky

      • V tento krásny predvianočný čas sme aj my tretiaci zo 7.oddelenia boli vyskúšať našu novú krásnu kuchynku a spolu s našou pani vychovávateľkou a za pomoci pani učiteľky Domoterovej ktorej týmto ďakujeme sme piekli vianočné medovníčky, ktoré sme následne v triede zdobili.

      • Medvedíky

      • Naše deti z ŠKD sa v spolupráci s rodičmi  zapojili do krásnej akcie, ktorej cieľom bolo pomôcť a vedieť sa podeliť.

       Národný ústav detských chorôb vyhlásil zbierku plyšových medvedíkov, ktorí poputujú na charitatívny bazár. Výťažok z predaja pôjde na zakúpenie potrieb pre kamarátov, ktorí ležia v nemocnici. Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili a pochopili

       hlavnú myšlienku tejto akcie. Spoločne sa nám podarilo  vyzbierať 85 medvedíkov na dobrú vec. 

      • Čokoládovňa

      • Celý 2. ročník sa v pondelok zúčastnil sladkého a voňavého zážitkového učenia v Čokoládovni v Rakúsku. Zážitok to bol neuveriteľný! Nielen že sme sa naučili  ako sa vyrába sladká pochúťka, ale mohli sme aj  ochutnávať  rôzne dobroty, kým sme len vládali... Verte, netrvalo to dlho!

      • HELPMARKET  Vianoce 2019

      •   

       Vážení rodičia, dňa 18.12. 2019 sa v rámci Vianočných trhov uskutoční charitatívny HELPMARKET.

       Obraciame sa na Vás s prosbou o poskytnutie predajného tovaru a vecí, ktoré potrebujú rodiny v núdzi t.j.:

       - kozmetika (šampón, sprchový gél, mydlo, parfum, pracie prostriedky, jar,...)

       - potraviny (cestoviny, ryža, strukoviny, konzervy, čaj, cukrovinky,...)

       - potreby do domácnosti (hrnčeky, taniere, utierky, varešky, kuchynské spotrebiče, elektronika,...)

       - knihy, CD, DVD, platne, obrazy, spoločenské hry, hračky (nie plyšáky), a čokoľvek, čo už nepotrebujete.

       Všetko by malo byť nepoužité a nepoškodené. Kozmetika a potraviny musia mať aktuálnu dobu trvanlivosti.

       Tovar môžu nosiť deti do svojich tried, / maximálne 1-2 veci na dieťa / kde si ho vyzdvihnú členovia detského parlamentu. Zbierka potrvá od 29.11. do 17.12. 2019. Výťažok z helpmarketu bude venovaný deťom, spolužiakom a rodinám v núdzi.

       Mgr. Radovan Obický, Mgr. Katarína Štofančíková a detský parlament Vám ďakujú. :-)

       SWAP – ekologické riešienie získavania „nových“ vecí.   „Prines, vymeň, odnes.“

       Novinkou Helpmarketu 2019 bude SWAP. Swap je zameraný na výmenu oblečenia a doplnkov. Prineste čisté, pekné a nepoškodené oblečenie do spoločného obehu a za odmenu si môžete odniesť niečo nové, čo sa vám zapáči, a čo potrebujete. Oblečenie môžete priniesť osobne do školy, alebo poslať po deťoch, max. 1 tašku. Deti odovzdajú tašky s oblečením zástupcom detského parlamentu, alebo triednym učiteľom. 

       Každý darca tašky s oblečením dostane kupón, ktorý je vstupenkou do swapu, na ktorom si bude môcť odniesť oblečenie, ktoré sa vám zapáči. Ak sa chcete swapu zúčastniť len ako nákupcovia, vstupné je 3,- €. Oblečenie, ktoré si nenájde nového majiteľa poputuje na dobročinné účely.

       Mgr. Radovan Obický, Mgr. Katarína Štofančíková a detský parlament vám ďakujú.

      • Majstrovstvá bratislavského kraja v šachu

      • Dňa 22.11.2019 sme sa zúčastnili šachového boja na Majstrovstvách bratislavského kraja v šachu žiakov a žiačok. Našej šikovnej žiačke Erike Pavelekovej sa podarilo úspešne obstáť v tejto náročnej skúške šachových schopností a náročných rozhodnutí. Tešíme sa z jej úspechov. Do budúcich zápasov jej prajeme veľa dobre premyslených ťahov a víťazných partií.