• Pásikavý sliz

• Zapoj svoju šikovnosť a vyrob si podľa nášho návodu jedlý pásikavý sliz. Budeš potrebovať: karamelky, práškový cukor, kukuričný škrob.

• Posledná turistická vychádzka

• Posledná turistická vychádzka v tomto školskom roku sa nám vydarila, tak ako všetky predchádzajúce. Slniečko nám svietilo, prekonali sme všetky prekážky, opiekli sme si dobroty od mamičiek, vyšplhali sa na rozhľadňu Hniezdo a Bobrí hrad. Už teraz sa na vás tešíme v novom školskom roku 2024/2025.

Do turistikovania naši milí kamaráti :)

• Farebná stopa 2024

• Farebná stopa 2024 – výnimočná a originálna výtvarná súťaž pre deti do 6 rokov, ktorou je známa naša škola, bola v tomto školskom roku slávnostne ukončená. Niet krajšieho ani zaujímavejšieho dňa v celom roku než je práve 1. jún, MDD a miesto na ZŠ Železničnej, kde si tieto ľudské púčiky , počas Dňa rodiny, prevzali ceny za svoje prvé a prekrásne maliarske výtvory. Všetci zúčastnení sme mali radosť z tejto detskej výnimočnosti. Všetkým zúčastneným ďakujeme za výtvarné práce, ktoré na celoročnej výstave budú zdobiť interiér našej školy. Naša nekonečná vďaka patrí aj Rade rodičov pri ZŠ Železničnej, ktorí hodnotnými vecnými cenami podporili rozvoj tejto krásnej aktivity.

• Naše mesto 2024

• Najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva na Slovensku je projekt Naše mesto. Každoročne si tisíce dobrovoľníkov a dobrovoľníčok z firiem obliekajú rovnaké tričká a zapájajú sa do množstva dobrovoľníckych aktivít po celom Slovensku darovaním svojho času a práce. Tento rok sa podujatie uskutočnilo 7.6.2024. Ľudia z rôznych odvetví – marketingu, obchodu či manažmentu pracujú na spoločnom vylepšení našich miest. Naša škola sa opäť do tohto projektu zapojila a spoločne sme uskutočnili niekoľko natierackých prác v okolí školy.

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, ale veľká vďaka patrí aj našim žiačkam a žiakom z 9.B triedy a pedagogickým a nepedagogickým zamestnanocm, ktorí sa do aktivít aktívne zapojili a pomohli tak skrášliť priestor pre nás všetkých. Ďakujeme!

Ďakujeme Rade rodičov Železnička za finančný príspevok na túto akciu.

• MDD v 3.A

• Žiaci 3.A triedy si spíjemnili svoj Medzinárodný deň detí občerstvením na zmrzline vo Vrakuni.

• Deviataci a večerné divadelné predstavenie

• Žiaci deviateho ročníka piatkový večer strávili kultúrnym zážitkom v divadle Astorka Korzo´90 na divadelnom predstavení s názvom „Na koho to slovo padne“. V tomto predstavení si podali ruky talent, kvalitný humor aj herecký kumšt. Herecké obsadenie známej pätice hercov, Marián Miezga, Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Vladimír Kobielsky, Róbert Jakab dodávali predstaveniu šťavu, istú dramatiku, vhľad, ale aj nadhľad. Ako žiaci strávili večer, si viete pozrieť na fotografiách.

• 6.B ŠKOLA V PRÍRODE

• Trieda 6.B sa v dňoch 27.-31.5. 2024  zúčastnila školy v prírode v Borovej Sihoti. Navštívili sme Demänovskú jaskyňu slobody a FUN CENTER v Demänovej, kde si žiaci vyskúšali tubing a zažili adrenalínový deň. Našou ďalšou zastávkou bolo Múzeum liptovskej dediny v Pribyline. Spoznali sme život našich predkov a odviezli sa na historickom vláčiku. V Liptovskom Hrádku sme sa boli pozrieť na Hrádocké arborétum. V galérií ILUSIA v Liptovskom Mikuláši sme zažili fascinujúci svet optických klamov. Voľný čas sme využili na spoločné hry v prírode, zlepšovanie vzťahov v kolektíve, prechádzky v prírode, opekačku a diskotéku. Tieto dni v škole v prírode sa nám spájajú s množstvom zážitkov a veselých spomienok. Tešíme sa na ďalšie dobrodružstvá.

• Deň rodiny

• V sobotu predpoludním, dňa 1.6.2024 sa uskutočnil náš tradičný Deň rodiny, ktorý organizujeme už niekoľko rokov. Opäť sme si pripravili pre deti a rodičov množstvo aktivít, za ktoré získavali žetóny. Tie si následne mohli vymeniť za rôzne občerstvenie. Nechýbal guláš, chlieb s masťou, kofola, jablká a sóda. Spočiatku nám počasie veľmi neprialo, no nakoniec to bolo skvelé predpoludnie plné smiechu, zábavy a radosti, nielen pri príležitosti Dňa detí. Dievčatá zo základov tanca a skokani z Fun skippers nám spríjemnili deň svojimi vystúpeniami. P. Matúška sa postaral o to, aby sme neboli smädní. P. Jurko sa postaral o nečakané súťažné hry, do ktorých sa zapojili nielen deti, ale aj dospelí a mali možnosť vyhrať rôzne odmeny, Boni Fructi nám doniesli chutné jablká a p. Pomikala nás opäť priučil nejakým technikám plieskania bičom. Všetkým ešte raz veľmi pekne ďakujeme za spoluprácu a za čas, ktorý venovali  nám všetkým. V neposlednom rade naše obrovské poďakovanie patrí Rade rodičov Železnička, ktorá celú túto akciu finančne podporila a aktívne zastrešila. Na záver ďakujeme aj všetkým pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom, ktorí celú túto akciu pripravili a venovali nám všetkým svoj čas počas sobotného dopoludnia.