• Postupové kolo Projektiáda 2. stupeň

• Naša knižnica sa dnes premenila na miesto, kde súťažiaci i porota sa naučili nové informácie a spoznala žiakov z úplne inej strany. Všetkým účastníkom, ktorí nabrali odvahu predstúpiť pred publikum, porotu a zaujať nás svojim prejavom, témou, dlhodobou prácou a svojimi myšlienkami veľmi pekne ďakujeme. Zo 16 prezentujúcich sme vybrali tieto práce: Koyš Leonard - Stop motion, Golian Jerguš, IIlič Dávid, Vlček Martin, Ribovič Samuel – K &P Banka, Kiššová Lea – Včelárstvo, Bodžár Michal – My hobbies, Smatana Simon – Parkour – freerunning, Klempa Filip – Čierne diery, Gáborík Kristián, Gallovičová Nataša, Pružinová Timea, Šebeňová Tamara – Buďme Eko, Toroková Petra – Coca cola, Belanová Barbora, Danis Adam – Eko vízia

Žiaci so svojimi učiteľmi majú možnosť vyšperkovať svoje prezentácie, svoj prejav a môžete sa na nich tešiť už čoskoro v 221 Vrakuňa.

• MODRÝ GOMBÍK - UNICEF

• Ďakujeme všetkým, ktorí podporili verejnú zbierku, ktorá je venovaná na programy duševného zdravia pre deti vo svete aj na Slovensku. Naše členky Školského parlamentu počas dvoch dní vyzbierali 460,51 eur.

Ďakujeme!

• Stretnutie školský parlament

• Dnes školský parlament absolvoval ďalšie stretnutie s pani riaditeľkou. Na stretnutí odprezentovali svoje doterajšie pôsobenie a akvity, ktoré zrealizovali. Okrem toho mal školský parlament doležitú úlohu pri tlmočení vašich postrehov, nápadov a hľadaní spoločného riešenia.

Neváhajte sa preto i nabudúce obrátiť na členov školského parlamentu.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Váš školský parlament!

• Triedna besiedka ku Dňu matiek v 2.C

• V druhú májovú nedeľu už tradične oslavujeme krásny sviatok - Deň matiek. Deti z 2.C sa rozhodli dať svojim mamičkám krásny darček v podobe vystúpenia. Ukázali sa ako krásne vedia spievať, recitovať, tancovať. Nie jednej mamičke pri vystúpení vybehli slzičky. Ďakujeme, milé mamičky, že sme sa mohli aj takto stretnúť a užiť si spoločný čas.

• Spomienky na Duchonku

• Takto sme si zaspomínali na školu v prírode Duchonka, ktorej sa zúčastnili triedy 3.A, 3.C, 3.D a 4.B. Bolo nám super :)

• Ekotopfilm 5.A a 5.C

• Žiaci 5.A a 5.C sa v piatok 12.5.2023 zúčastnili projektu EKOTOPFILM. Projekt bol zameraný na enviromentálne hrozby, a zároveň nastavený na motiváciu a vzdelávanie, ako upriamiť svoje správanie k trvalo udržateľnému rozvoju životného prostredia. Veríme, že krátke dokumentárne filmy nás povzbudili, aby sme sa k životnému prostrediu správali zodpovedne.

• Ekotopfilm

• V piatok 12.5.2023 sa žiaci 8.B a 9.C zúčastnili filmového festivalu EKOTOPFILM 2023. Žiaci si mohli pozrieť najnovšie dokumentárne filmy z celého sveta z oblasti ochrany životného prostredia a udržateľnosti.

• Deň matiek

• Druhá májová nedeľa patrí naším mamám, mamičkám, mamkám, maminkám..... V mene Vašich detí Vám milé mamy chceme poďakovať za vrelú lásku, starostlivosť, nekonečnú trpezlivosť a obetavosť.

Krásny Deň matiek!

Mamička Ty si ako jarný kvet,

Si sladká ako včelí med.

Si milá, pekná a láskavá

a som rada, že si mi večer spievala.

Ľúbim Ťa zo srdca mamička,

si moja jarná včelička.

Žiaci 2. A triedy

• Tvorivé dielne s mamičkami

• Pri príležitosti blížiaceho sa Dňa matiek si žiaci z 2. E pozvali svoje mamičky do školy. Spoločne sme si na hodine výtvarnej výchovy vytvorili krásne výtvory, z ktorých máme veľkú radosť.  Sme veľmi radi, že sme mohli aj takto stráviť spoločné chvíle so svojimi mamičkami.

• VIDA science centre

• 2.5.2023 sme sa so 7.C zúčastnili zážitkového učenia vo VIDA science centre v Brne, kde sme mali možnosť vyskúšať vedu na vlastnej koži a interaktívnou formou lepšie pochopiť svet okolo nás - ako prebieha zemetrasenie, šírenie zvuku, tornádo, piesočná búrka a každý mohol vyskúšať odpálenie malej vodíkovej rakety. Mohli sme sa na chvíľu stať moderátormi predpovede počasia a vyskúšali sme ako funguje magnetizmus, naše srdce, ako zaostruje naše oko a oveľa viac. Rotujúcu miestnosť niektorí vyskúšali viackrát a tí odvážnejší mohli vo výške vyskúšať aj jazdu na bicykli po lane. Pútavá bola aj návšteva svetelného laboratória, kde sme sa veľa naučili o svetle a zažili sme so svetlom v úplnej tme veľa zábavy. Navyše sme sa v programe detektív stali pravými vyšetrovateľmi a pomocou výsluchu podozrivých, odtlačkov prstov, porovnaní DNA a ďalších vyšetrovacích metód sme aj odhalili páchateľa zločinu. Tieto krásne zážitky v nás zanechali veľa momentov, na ktoré len tak rýchlo nezabudneme.

• HURÁ VON!

• Konečne nám počasie viac praje a my sme sa s druhákmi vybrali spoznávať rastliny na hodine prvouky do nášho krásneho LESOPARKU vo Vrakuni. Žiaci 2.A triedy pozorovali rôznorodosť životného prostredia rastlín aj životné prejavy rastlín. Deti samozrejme zaujali aj rôzne živočíchy, ktoré sme na našej vychádzke mali možnosť vidieť naživo, ale aj na náučných tabuliach, ktoré v lesoparku máme. Učenie o živote v reálnom živote deti bavilo oveľa viac ako sedenie v laviciach. Určite si to čoskoro zase zopakujeme :)

• Turistika Biely kríž

• V sobotu 6.5.2023 sme sa vydali na ďalšiu turistiku do Rače na Biely kríž. Počasie nám žičilo a celou cestou nás sprevádzal štebot vtáčikov. Chvíľami sme sa zastavili, aby sme si obzreli prírodu a urobili zopár záberov. Tentokrát sme mali veľké šťastie, videli sme aj užovku. :)

Už teraz sa tešíme ako si opäť zvýšime svoju telesnú zdatnosť na ďalšej turistickej vychádzke.

• Ročníkové kolo Projektiády 3. a 4. roč.

• Koniec roka sa nám pomaly blíži a to znamená aj vyvrcholenie Projektiády. Školské kolo je čochvíľa za dverami a preto sme museli vybrať postupujúcich aj z 3. a 4. ročníka. Projekty boli skutočne zaujímavé, zo života, z voľného času a z rôznych záujmov detí. Všetci boli na 100 % pripravení a o svojich ročníkových projektoch rozprávali so zápalom a s vášňou. Blahoželáme postupujúcim a držíme palce v školskom kole.